Все про кров… та поки що не українську

Іра Славінська 3 листопада 2015 р. 12:48

У Великобританії більше 6000 донацій крові необхідні щодня, щоб задовольнити попит у лікарнях. Основні групи крові — O, A, B і AB. Група О є найбільш поширеною і користується великим попитом. Кров також можна підрозділити на основні компоненти — еритроцити, лейкоцити, тромбоцити і плазму. Еритроцити мають термін придатності 35 днів, в той час як життя тромбоцитів становить тільки сім днів. Свіжозаморожена плазма може зберігатися в замороженому вигляді до 18 місяців.

Більшість людей у ​​віці від 17 до 65 років можуть стати донорами крові. А ті, хто регулярно здає кров може продовжувати здавати до тих пір, поки дозволяє стан здоров’я.

У 2014/2015 роках ми зібрали 1,71 млн. донацій від безоплатних донорів крові.

В середньому в одному літрі крові дорослої людини циркулює близько 5 трлн. червоних кров’яних клітин . Це означає, що в середньому 25 трлн. еритроцитів бігають всередині вас, хоча з них 25 млн. (або 0,1%) вмирають щодня, тобто 300 в секунду.

Вільям Харві був першим лікарем, хто виявив ще у 1628 році, що в крові циркулюють круглі тільця.

Перше успішне переливання крові проводилося в 1665 році д-р Річардом Лоуером. Донорами та реципієнтами були собаки. Тим не менш, коли лікарі почали робити переливання людям, то не могли зрозуміти, чому люди вмирали. І лише в 1900 році Карл Ландштейнер винайшов систему АВО по групам крові і зрозумів, що необхідно переливати кров сумісної групи крові. За що і отримав Нобелівську премію.

У 1946 році була створена Національна служба переливання крові. У 1996 році організація отримала назву Національна служби крові, що займалась забезпеченням донорської крові для всіх лікарень Англії та Північного Уельсу. У 2005 році Національна служба крові об’єдналася із Британською Службою з питань трансплантації (UK Transplant) та створили Службу NHS (Система медичного обслуговування населення у Великобританії) з питань крові та трансплантації. Між нами, українцями, та ними, британцями, різниці немає. Ми всі люди, всі живемо в 21 столітті, з однаковими можливостями. Ми всі хочемо бути здоровими, а коли хворіємо — хочемо вчасно отримувати якісну допомогу. Ось про що наш проект ДонорUA — ми створюємо хороший сервіс, будуємо ефективну систему, і хочемо це все робити разом з вами. Допомагаючи нам, ви допомагаєте собі.

Останні новини

 • 17 лютого 2018 р. 10:26
  Врятувати життя на День всіх закоханих
  Любов можна демонструвати не лише квітами та шоколадом. ДонорUA та Американьска торгова палата довели це справою. 13 лютого в Американській торговій палаті пройшов день донора, присвячений Дню всіх за...
 • 22 січня 2018 р. 19:41
  "Донорство – дуже проста річ, яку може зробити кожен"
  Останній герой серії матеріалів про донорів тромбоцитів на Charitum — 39-річний Олександр Жигінас, позаштатний радник в Міністерстві охорони здоров’я, проектний менеджер з реформи охорони здоров’я в О...
 • 24 грудня 2017 р. 11:01
  Півсотні одеситів здали кров на Святого Миколая
  19 грудня волонтери ДонорUA.Одеса провели акцію “Найкращий подарунок — життя”. 54 донори здали кров під час заходу. Ініціативу підтримали представники поліції. Після здачі донорів пригощали печивом, с...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2018 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions