Історія проекту ДонорUA

Іра Славінська 3 листопада 2015 р. 12:50

Можна сказати, що історія проекту розпочалась ще за часів створення Асоціації молодих донорів України. Все, що ми робили і робимо в Асоціації, всі наші проекти та події спрямовані лише на одне — популяризація безоплатного донорства крові в Україні та покриття існуючого дефіциту крові. Ми вчимось на власних проектах, помилках, кроках, що викидають нас вперед, та на тих, що тягнуть нас назад.

Сказати можна багато, а насправді, початок проекту ДонорUA розпочався із створення цілеспрямованої, амбітної, професійної команди. І це був квітень 2014 року, Socialboost в Майкрософт, випадкова, хоча вже так і не здається, зустріч. Потрібно було створити рішення для донорів та реципієнтів. Сфокусувати зусилля над побудовою системи, що не тільки вирішить існуючі проблеми в сфері донорства та служби крові, а й просто стане таким собі незамінним елементом системи. Побудувати, виявилось, не так просто. Система складна і кожного дня удосконалюється.

Що ми досягнули за рік існування проекту?

Інтенсивну роботу ми розпочали після нашої перемоги в рамках Міжнародної конференції IDCEE 2014, після отримання фінансової підтримки від Бориса Кауфмана та журналу ФОКУС.

 • Всеукраїнський реєстр донорів крові та її компонентів
 • Відкрита статистика
 • Щомісячна реєстрації донорів крові та її компонентів до 100 людей
 • Поєднання із центрами крові за допомогою системи КРІСТАЛ
 • Отримання інформації про потреби від станцій переливання, центрів крові, відділень трансфузіології
 • Отримання інформації про залишки на станціях переливання, центрах крові, відділеннях трансфузіології
 • Консультування донорів та бажаючих стати донорами за допомогою системи, встановленої на вебсайті donor.ua
 • Отримання інформації про потребу в донорах крові та її компонентах від пацієнтів

Ці дані є основою для планування, контролю та управлінню як запасами донорської крові, так і правильному і надзвичайно потрібному інформуванню людей про необхідну їхню допомогу як донора.

В країнах Європи, до прикладу, цими питаннями займається Червоний Хрест, а також правильний системний підхід та служба крові, що, на жаль, відсутнє в нашій державі.

В чому найбільша цінність проекту ДонорUA?

В Україні не існує інфраструктури служби крові. Мова про те, що не існує логістики між містами, а також існує велика кількість бюджетів, які не дозволяють зробити логістику зручною для самого пацієнта.

До прикладу, реципієнт лікується в Одесі, а вся родина, друзі і колеги — в Маріуполі. Навіть, якщо всі родичі і знайомі приїдуть до Одеси і матимуть величезне бажання здати кров, донорів не приймуть, а будуть просити лише з одеською пропискою. Це пояснюють тим, що списків, до прикладу, із ВІЛ/СНІД диспансеру одеська станція переливання не має, тому задля безпеки для пацієнта просять здавати кров локальних донорів. Здати кров у Маріуполі і надіслати в Одесу також неможливо. Така практика, обладнання, машини відсутні.

У працівників центрів крові вимушена ситуація так ставити питання, а от що робити пацієнту в даному випадку? Пацієнт може легко звернутись до ДонорUA. Таких історій ми знаємо багато, саме вони і стали основною рушійною силою до побудови ДонорUA.

ДонорUA — це надзвичайно необхідне системне рішення для донорів, реципієнтів та служби крові України. Долучаючись до нас як донор, ви допомагаєте нам рятувати життя, долучаючись як реципієнт — ви отримаєте допомогу вчасно. Ми створенні задля вчасної допомоги і задля порятунку життя!

Останні новини

 • 17 лютого 2018 р. 10:26
  Врятувати життя на День всіх закоханих
  Любов можна демонструвати не лише квітами та шоколадом. ДонорUA та Американьска торгова палата довели це справою. 13 лютого в Американській торговій палаті пройшов день донора, присвячений Дню всіх за...
 • 22 січня 2018 р. 19:41
  "Донорство – дуже проста річ, яку може зробити кожен"
  Останній герой серії матеріалів про донорів тромбоцитів на Charitum — 39-річний Олександр Жигінас, позаштатний радник в Міністерстві охорони здоров’я, проектний менеджер з реформи охорони здоров’я в О...
 • 24 грудня 2017 р. 11:01
  Півсотні одеситів здали кров на Святого Миколая
  19 грудня волонтери ДонорUA.Одеса провели акцію “Найкращий подарунок — життя”. 54 донори здали кров під час заходу. Ініціативу підтримали представники поліції. Після здачі донорів пригощали печивом, с...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2018 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions