Історія проекту ДонорUA

Іра Славінська 3 листопада 2015 р. 12:50

Можна сказати, що історія проекту розпочалась ще за часів створення Асоціації молодих донорів України. Все, що ми робили і робимо в Асоціації, всі наші проекти та події спрямовані лише на одне — популяризація безоплатного донорства крові в Україні та покриття існуючого дефіциту крові. Ми вчимось на власних проектах, помилках, кроках, що викидають нас вперед, та на тих, що тягнуть нас назад.

Сказати можна багато, а насправді, початок проекту ДонорUA розпочався із створення цілеспрямованої, амбітної, професійної команди. І це був квітень 2014 року, Socialboost в Майкрософт, випадкова, хоча вже так і не здається, зустріч. Потрібно було створити рішення для донорів та реципієнтів. Сфокусувати зусилля над побудовою системи, що не тільки вирішить існуючі проблеми в сфері донорства та служби крові, а й просто стане таким собі незамінним елементом системи. Побудувати, виявилось, не так просто. Система складна і кожного дня удосконалюється.

Що ми досягнули за рік існування проекту?

Інтенсивну роботу ми розпочали після нашої перемоги в рамках Міжнародної конференції IDCEE 2014, після отримання фінансової підтримки від Бориса Кауфмана та журналу ФОКУС.

 • Всеукраїнський реєстр донорів крові та її компонентів
 • Відкрита статистика
 • Щомісячна реєстрації донорів крові та її компонентів до 100 людей
 • Поєднання із центрами крові за допомогою системи КРІСТАЛ
 • Отримання інформації про потреби від станцій переливання, центрів крові, відділень трансфузіології
 • Отримання інформації про залишки на станціях переливання, центрах крові, відділеннях трансфузіології
 • Консультування донорів та бажаючих стати донорами за допомогою системи, встановленої на вебсайті donor.ua
 • Отримання інформації про потребу в донорах крові та її компонентах від пацієнтів

Ці дані є основою для планування, контролю та управлінню як запасами донорської крові, так і правильному і надзвичайно потрібному інформуванню людей про необхідну їхню допомогу як донора.

В країнах Європи, до прикладу, цими питаннями займається Червоний Хрест, а також правильний системний підхід та служба крові, що, на жаль, відсутнє в нашій державі.

В чому найбільша цінність проекту ДонорUA?

В Україні не існує інфраструктури служби крові. Мова про те, що не існує логістики між містами, а також існує велика кількість бюджетів, які не дозволяють зробити логістику зручною для самого пацієнта.

До прикладу, реципієнт лікується в Одесі, а вся родина, друзі і колеги — в Маріуполі. Навіть, якщо всі родичі і знайомі приїдуть до Одеси і матимуть величезне бажання здати кров, донорів не приймуть, а будуть просити лише з одеською пропискою. Це пояснюють тим, що списків, до прикладу, із ВІЛ/СНІД диспансеру одеська станція переливання не має, тому задля безпеки для пацієнта просять здавати кров локальних донорів. Здати кров у Маріуполі і надіслати в Одесу також неможливо. Така практика, обладнання, машини відсутні.

У працівників центрів крові вимушена ситуація так ставити питання, а от що робити пацієнту в даному випадку? Пацієнт може легко звернутись до ДонорUA. Таких історій ми знаємо багато, саме вони і стали основною рушійною силою до побудови ДонорUA.

ДонорUA — це надзвичайно необхідне системне рішення для донорів, реципієнтів та служби крові України. Долучаючись до нас як донор, ви допомагаєте нам рятувати життя, долучаючись як реципієнт — ви отримаєте допомогу вчасно. Ми створенні задля вчасної допомоги і задля порятунку життя!


Останні новини

 • 17 червня 2017 р. 18:06
  Всесвітній день донора крові 2017: як це було
  Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові. Ця подія - це привернення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та її компонентах або преп...
 • 7 червня 2017 р. 7:32
  Сертифікат на гру від мережі ескейп-румів Мишоловка
  Бонусна програма ДонорUA набирає обретів і щиро запрошує - відвідати та насолодитись захоплюючими іграми від мережі ескейп-румів Мишоловка. Донори, котрі зареєстровані в системі ДонорUA в персональном...
 • 6 червня 2017 р. 21:22
  Інформація про роботу служби крові стає доступнішою
  З офіційним моніторингом обсягів заготівель, кількості донорів та залишків компонентів крові та витратних матеріалів можна ознайомитись у спеціальній рубриці на сайті МОЗ України. МОЗ України впровадж...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © Асоціація молодих донорів України
Udonors – the most intelligent system for recruiting blood donors.