Ми подорожуємо, робимо тату та тусуємось, не знаючи, що кількість донацій зменшується з року в рік

Олександр Краковецький 14 квітня 2017 р. 19:30

Публікуємо переклад статті про стан донорства в Швеції, а також про виклики та проблеми, з якими зіштовхуються навіть розвинені країни в сфері донорства.

alt text

Якщо вимоги до збору крові не співпадають з нашим способом життя, то, мабуть, не потрібно дивуватись, що активність донорів крові починає знижуватися.

Кожен, хто хоче стати донором крові в Швеції, повинен відповісти на деякі питання, які або підтверджують, що людина може бути донором, або пропонують альтернативу - повернутись через 3 місяці, 12 місяців або ніколи.

Центр крові дуже обережно підходить до вибору того, хто може або хто не може здавати кров.

Мав сексуальні стосунки з іншим чоловіком? Не маєш права здавати кров взагалі або щонайменше 12 місяців.

Недавно зробив тату чи пірсинг? Чекай 6 місяців.

Змінив сексуального партнера? Чекай 3 місяці.

Подорожував тропічними країнами? Можеш здати кров лише через 4 тижні або 3 роки, якщо був на території, що заражена малярією.

Вагітна? Здавай кров лише після народження дитини.

Незважаючи на всі ці вимоги, минулого року в Швеції 222 967 громадян пожертвували свою кров та дали шанс 100 000 пацієнтам на повноцінне життя. Приблизно 500 000 контейнерів крові було зібрано для того, щоб зберегти життя цих людей.

Улріка Льюнг, голова комітету зі справ по донорству крові Швеції, коментує це так:

Ці вимоги були запроваджені Національною радою з питань охорони здоров'я задля безпеки донорів та реципієнтів. Час очікування після подорожей, тату та зміни сексуального партнера призводить до того, що наші постійні донори стають недоступними на певний час.

Відповідно до останніх статистичних даних, активність донорства крові в Швеції має тенденцію до зниження. Одним з факторів, які на це впливають є той факт, що донори мають відкладати кроводачу в зв’язку з такими звичайними справами як хвороба або новий сексуальний партнер.

image

Система є чутливою до потоку людей, тому є необхідність в постійному пошуку донорів. Одним із способів утримання та повернення існуючих донорів є SMS повідомлення з подякою в разі використання донорської крові.

alt text

Бути донором - не надто легка задача, зважаючи на правила та вимоги. Саме тому ми маємо розширювати права донорів - продовжує Улріка Льюнг.

То скільки донорів потрібно взагалі? На сьогодні, це приблизно 3% дорослого населення. Для того, щоб мати необхідну кількість в Швеції, потрібно збільшити потік донорів на 0,5%.

Джерело: kit.se


Останні новини

 • 22 вересня 2017 р. 12:29
  Участь ДонорUA в інкубаційній програмі 1991 Open Data Incubator
  21 вересня відбулося завершення інкубаціної програми Open Data Challenge від 1991 Open Data Incubator у Мистецькому арсеналі. Для нас – це цілий етап розвитку ДонорUA. Ми свідомо стали на шлях відкрит...
 • 16 вересня 2017 р. 15:52
  Акція "Здай кров - врятуй життя" у Radisson Blu
  У суботу 16 вересня ДонорUA у партнерстві з мережею готелів Radisson Blu Hotel запрошували всіх бажаючих доєднатись до донорсткого руху. Всього кров здали 58 людей. Захід відбувся одразу в двох готеля...
 • 11 вересня 2017 р. 19:21
  У Дніпрі відбулася акція "Твоя кров рятівна"
  Напередодні Дня рятівника співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій традиційно відвідали станцію переливання та здали кров на потреби громадян. Понад 120 рятувальників з міст Дніпро, Крив...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions