Інформація про роботу служби крові стає доступнішою

Олександр Краковецький 6 червня 2017 р. 21:22

З офіційним моніторингом обсягів заготівель, кількості донорів та залишків компонентів крові та витратних матеріалів можна ознайомитись у спеціальній рубриці на сайті МОЗ України.

МОЗ України впроваджує обов’язковий моніторинг діяльності спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я починаючи з 1 червня.

Результати моніторингу доступні за посиланням: http://bloodservice.org.ua/monitoring-sku

Головна мета – оцінка належного управління службою крові та її економічної ефективності на рівні регіонів, планування обсягів заготівлі донорської крові та її компонентів по кожному регіону, управління наявними запасами компонентів крові, запобігання та оперативне реагування на проблеми, що виникають.

«Головна проблема нашої служби крові, крім недостатнього фінансування – це нераціональне керування запасами. Моніторинг допоможе не лише оперативно збирати достовірну інформацію з усіх регіонів, а й зробить її доступною кожній людині», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Зведена інформація з кожного регіону до 10 числа кожного місяця подається у електронному вигляді на сторінку офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я, використовуючи індивідуальний пароль.

Створення національної системи крові, представленої національною службою крові та незалежним компетентним органом з контролю передбачено в рамках проведення реформи системи охорони здоров’я та імплементації Директив Європейського Союзу щодо безпеки крові.

Щоб забезпечити належне управління та підвищення економічної ефективності на регіональному рівні передбачено покладення функцій щодо централізованої заготівлі, переробки, тестування, зберігання та розподілу донорської крові та її компонентів на обласні спеціалізовані заклади переливання крові (центри крові, станції переливання крові).

Відповідальність за координацію та ефективність роботи служби крові в кожній області покладається на головних позаштатних спеціалістів зі спеціальності «трансфузіологія», що надає їм право та зобов’язує планувати, забезпечувати координацію роботи спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я, обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України


Останні новини

 • 11 грудня 2017 р. 12:00
  ДонорUA для Windows доступний для завантаження в Windows Store
  Не так давно користувачі пристроїв під управлінням операційних систем iOS та Android отримали можливість користуватись сервісом ДонорUA на своїх мобільних пристроях. Сьогодні ж таку можливість отримал...
 • 10 грудня 2017 р. 12:58
  В Запоріжжі пройшов донорський марафон
  Запорізька область об’єднала 849 людей під час донорського марафону “В краплі крові – врятоване життя”. Результати акції – 349 літрів крові для пацієнтів Запоріжчини. Естафету передають Одесі. В день ...
 • 4 грудня 2017 р. 9:15
  Зимові подарунки: донорська субота у Дніпрі
  Вихідні у Дніпрі відзначилися довгоочікуваною донорською суботою. У відповідь на численні прохання містян, обласна станція переливання працювала у суботу 2 грудня. Вкотре дніпряни могли здати кров без...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions