Всесвітній день донора крові 2017: як це було

Іра Славінська 17 червня 2017 р. 18:06

alt text

Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові. Ця подія - це привернення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та її компонентах або препаратах, і висловлення подяки донорам крові за те, що вони здають кров і допомагають рятувати життя людей. Як відзначила Україна Всесвітній день донора, що відбувалось в наших представництвах і як охоче долучались донори та жителі міст до святкування? Як підтримали нас наші партнери та що висвітлювало ЗМІ? Читайте наш звіт.

В цьому році темою кампанії Всесвітньої організації з питань охорони здоров’я до Всесвітнього дня донора крові був слоган Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто. У будь-якій кризовій чи надзвичайній ситуації природною реакцією людини є питання: «Що я можу зробити? Як я можу допомогти?». Тому в якості гасла кампанії 2017 року було обране питання: «Чим ви можете допомогти?». Кампанія підкреслює важливу роль людини, котра може допомогти іншим в умовах надзвичайних ситуацій, здаючи кров, а також служить приверненням уваги до того, наскільки важливою є регулярна здача крові для сформування достатніх запасів донорської крові до того, як трапиться якась надзвичайна ситуація.

Донорська кров - це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу (природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги. Служба крові є однією з основних складових ефективної діяльності системи охорони здоров'я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства.

Щороку надзвичайні ситуації загрожують життю і здоров'ю мільйонів людей. За останнє десятиліття катастрофи забрали понад 1 мільйон життів. Щороку вони торкаються більше 250 мільйонів людей в усьому світі.

Не чекайте, поки трапиться лихо. Здавайте кров! Здавайте її зараз. Здавайте її часто.

1+1 Media

В інтернет просторі всіх українців привітали наші медіа партнери 1+1 Media та відзначили важливість донорства крові на своїй офіційній сторінці Facebook:

Всесвітній день донора крові в Харкові

Передовий центр крові України Харківський обласний центр служби крові також відзначив вагомий вклад донорів до розвитку служби крові та донорського руху України, підтримуючи наш проект в своїй соціальній мережі:

Нас підтримали наші вищезгадані партнери ще й запуском нового хештегу #ЗдаюКровзДонорUA, що буде можливо цілий рік використовувати та до Всесвітнього дня донора крові 2018 отримати подарунки і відзнаку за розвиток донорського руху України.

Репортаж від телеканалу "Інтер"

Важливість створення системи ДонорUA та популяризації донорства крові відзначив в своєму репортажі телеканал Інтер:

Всесвітній день донора крові в Миколаєві

В Миколаєві до нас приєднався Департамент охорони здоров'я і в першій половині відбулась здача крові, а ввечері на Соборній площі можна було дізнатись свою групу крові та долучитись до запуску кульок:

Всесвітній день донора крові в Дніпрі

Голова Дніпропетровської обласної ради відмітив під час урочистої події на Дніпропетровській обласній станції переливання:

Приєднуйтесь до донорства, станьте одним з тих людей, які у буквальному сенсі віддають частину себе задля допомоги інших.

А вже ввечері 70 донорів та гостей свята приєднались до запуску кульок в небо:

Всесвітній день донора крові в Івано-Франківську

Особливе частування було для донорів в цей день на Івано-Франківській станції переливання крові:

Всесвітній день донора крові на Західній Україні

На Західній Україні ми спільно із скаутською організацією ПЛАСТ організували Марафон здачі крові:

alt text

Всесвітній день донора у столиці: репортаж від телеканалу "UA: Перший національний"

У столиці закликали до регулярного добровільного донорства крові та запрошували здавати кров щодня. Адже саме вчасно надана допомога залежить від кожного із нас. Акція по забору крові проходила в філіалі Київського обласного центру крові, до якої до якої долучилось 29 донорів. Саме така потреба в донорах крові є щодня в цьому центрі.

Новое время

До Всесвітнього дня донора Новое Время опублікувало історії донорів, котрі рятують життя, а вже наступного дня до своєї редакції запросили нас Новое Время, де ми обговорювали стан донорства крові, які є волонтерські ініціативи та як розвивати донорський рух України:

Всесвітній день донора в Білій Церкві

Урочисте вітання та нагородження донорів відбулось у стінах Київського обласного центру служби крові:

Репортажі з місця подій можна проглянути на нашому каналі в YouTube, а знайти себе на фото можна тут:

Останні новини

 • 17 лютого 2018 р. 10:26
  Врятувати життя на День всіх закоханих
  Любов можна демонструвати не лише квітами та шоколадом. ДонорUA та Американьска торгова палата довели це справою. 13 лютого в Американській торговій палаті пройшов день донора, присвячений Дню всіх за...
 • 22 січня 2018 р. 19:41
  "Донорство – дуже проста річ, яку може зробити кожен"
  Останній герой серії матеріалів про донорів тромбоцитів на Charitum — 39-річний Олександр Жигінас, позаштатний радник в Міністерстві охорони здоров’я, проектний менеджер з реформи охорони здоров’я в О...
 • 24 грудня 2017 р. 11:01
  Півсотні одеситів здали кров на Святого Миколая
  19 грудня волонтери ДонорUA.Одеса провели акцію “Найкращий подарунок — життя”. 54 донори здали кров під час заходу. Ініціативу підтримали представники поліції. Після здачі донорів пригощали печивом, с...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2018 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions