Донорство у Законодавстві України

12 жовтня 2015 р. 21:03

Асоціація молодих донорів України активно пропагує безоплатну здачу крові. Натомість держава всіляко підтримує донорів та надає їм різноманітні пільги. Детальніше про всі переваги донорства на законодавчому рівні. Основний документ, яким можна керуватися при запиті на різноманітні пільги та дотації, це Закон України «Про донорство крові та її компонентів». В документі зазначено, що донорство крові — це процедура анонімна. Тож будь-які відомості, які будуть отримані в результаті обстеження, складатимуть медичну таємницю. Усі медичні процедури та обстеження, які проходить донор перед здачею крові — безкоштовні.

Згідно чинного законодавства України донор може розраховувати на наступні пільги.

 • В день здачі крові або її компонентів, і в день медичного обстеження працівник звільняється від роботи, студент може не відвідувати навчання.
 • Після кожної здачі крові донор отримує додатковий вихідний день, який може або ж приєднати до майбутньої відпустки, або реалізувати у будь-який зручний для нього час. Якщо ж після здачі крові донор вийшов на роботу чи навчання, то він може обрати собі вихідним днем будь-який інший.
 • Донору надається вихідний із збереженням оплати цього дня. Оплату здійснює підприємство, де працевлаштований донор.
 • Після кожної кроводачі донор забезпечується сніданком та обідом за рахунок медичного закладу. У випадку, якщо заклад охорони здоров’я не може організувати харчування для донора, його забезпечують фінансами на харчування.

Додаткові пільги, які отримує донор після систематичного безоплатного донорства

 • Донорам, що протягом року безоплатно здали в сумі понад дві разові допустимі дози, у разі непрацездатності у зв’язку із захворюванням буде виплачено 100%-кова середня заробітна плата. Пільга доступна протягом року.

 • Студентам та учням ПТУ буде виплачено 25% середньої стипендії у разі здачі ними в сумарній кількості двох разових допустимих доз. Пільги діють протягом півроку.

 • Донори мають першочергове право придбання путівок на лікування у санаторно-курортних закладах державних установ охорони здоров’я.

 • Визначені вище пільги поширюються і для військовослужбовців: вони звільняються від служби в день здачі крові, отримують додатковий вихідний а також мають право на 25% грошову надбавку, у разі здачі протягом року сумарно більше двох допустимих доз.

У разі виникнення різноманітних захворювань, спричинених донорством крові, держава зобов’язується відшкодувати лікування. Інвалідність донора прирівнюється до інвалідності отриманої на виробництві,а у зв’язку зі смертю донора від професійної діяльності особи, що перебували на його утриманні отримують пенсію за втратою годувальника.


Останні новини

 • 22 вересня 2017 р. 12:29
  Участь ДонорUA в інкубаційній програмі 1991 Open Data Incubator
  21 вересня відбулося завершення інкубаціної програми Open Data Challenge від 1991 Open Data Incubator у Мистецькому арсеналі. Для нас – це цілий етап розвитку ДонорUA. Ми свідомо стали на шлях відкрит...
 • 16 вересня 2017 р. 15:52
  Акція "Здай кров - врятуй життя" у Radisson Blu
  У суботу 16 вересня ДонорUA у партнерстві з мережею готелів Radisson Blu Hotel запрошували всіх бажаючих доєднатись до донорсткого руху. Всього кров здали 58 людей. Захід відбувся одразу в двох готеля...
 • 11 вересня 2017 р. 19:21
  У Дніпрі відбулася акція "Твоя кров рятівна"
  Напередодні Дня рятівника співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій традиційно відвідали станцію переливання та здали кров на потреби громадян. Понад 120 рятувальників з міст Дніпро, Крив...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions