Донорство у Законодавстві України

12 жовтня 2015 р. 21:03

Асоціація молодих донорів України активно пропагує безоплатну здачу крові. Натомість держава всіляко підтримує донорів та надає їм різноманітні пільги. Детальніше про всі переваги донорства на законодавчому рівні. Основний документ, яким можна керуватися при запиті на різноманітні пільги та дотації, це Закон України «Про донорство крові та її компонентів». В документі зазначено, що донорство крові — це процедура анонімна. Тож будь-які відомості, які будуть отримані в результаті обстеження, складатимуть медичну таємницю. Усі медичні процедури та обстеження, які проходить донор перед здачею крові — безкоштовні.

Згідно чинного законодавства України донор може розраховувати на наступні пільги.

 • В день здачі крові або її компонентів, і в день медичного обстеження працівник звільняється від роботи, студент може не відвідувати навчання.
 • Після кожної здачі крові донор отримує додатковий вихідний день, який може або ж приєднати до майбутньої відпустки, або реалізувати у будь-який зручний для нього час. Якщо ж після здачі крові донор вийшов на роботу чи навчання, то він може обрати собі вихідним днем будь-який інший.
 • Донору надається вихідний із збереженням оплати цього дня. Оплату здійснює підприємство, де працевлаштований донор.
 • Після кожної кроводачі донор забезпечується сніданком та обідом за рахунок медичного закладу. У випадку, якщо заклад охорони здоров’я не може організувати харчування для донора, його забезпечують фінансами на харчування.

Додаткові пільги, які отримує донор після систематичного безоплатного донорства

 • Донорам, що протягом року безоплатно здали в сумі понад дві разові допустимі дози, у разі непрацездатності у зв’язку із захворюванням буде виплачено 100%-кова середня заробітна плата. Пільга доступна протягом року.

 • Студентам та учням ПТУ буде виплачено 25% середньої стипендії у разі здачі ними в сумарній кількості двох разових допустимих доз. Пільги діють протягом півроку.

 • Донори мають першочергове право придбання путівок на лікування у санаторно-курортних закладах державних установ охорони здоров’я.

 • Визначені вище пільги поширюються і для військовослужбовців: вони звільняються від служби в день здачі крові, отримують додатковий вихідний а також мають право на 25% грошову надбавку, у разі здачі протягом року сумарно більше двох допустимих доз.

У разі виникнення різноманітних захворювань, спричинених донорством крові, держава зобов’язується відшкодувати лікування. Інвалідність донора прирівнюється до інвалідності отриманої на виробництві,а у зв’язку зі смертю донора від професійної діяльності особи, що перебували на його утриманні отримують пенсію за втратою годувальника.


Останні новини

 • 17 червня 2017 р. 18:06
  Всесвітній день донора крові 2017: як це було
  Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові. Ця подія - це привернення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та її компонентах або преп...
 • 7 червня 2017 р. 7:32
  Сертифікат на гру від мережі ескейп-румів Мишоловка
  Бонусна програма ДонорUA набирає обретів і щиро запрошує - відвідати та насолодитись захоплюючими іграми від мережі ескейп-румів Мишоловка. Донори, котрі зареєстровані в системі ДонорUA в персональном...
 • 6 червня 2017 р. 21:22
  Інформація про роботу служби крові стає доступнішою
  З офіційним моніторингом обсягів заготівель, кількості донорів та залишків компонентів крові та витратних матеріалів можна ознайомитись у спеціальній рубриці на сайті МОЗ України. МОЗ України впровадж...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © Асоціація молодих донорів України
Udonors – the most intelligent system for recruiting blood donors.