Про донорство крові в Фінляндії

23 травня 2017 р. 13:03

alt text

В цій статті розглянемо, як функціонує сфера донорства крові в одній з найрозвинутіших країн Європи - Фінляндії.

Хто координує діяльність щодо донорства крові?

Фінський центр крові - загальнонаціональна організація, що функціонує в рамках Фінського Червоного Хреста та є фінансово незалежною. Саме вона забезпечує фінські лікарні необхідними запасами крові. Дана організація є некомерційною, проте лікарні платять за отримані продукти і послуги, а цими коштами фінансуються оперативні та інвестиційні витрати центру. Статистика зазначає, що минулого року Фінський центр крові задекларував 66 мільйонів євро доходу від продажів крові.

Діяльність центру регулюється фінським законом про донорство крові, а також Директивою Європейського Союзу щодо безпечного переливання цільної крові та її компонентів.

Проте донорство крові є лише одним з багатьох напрямків діяльності Фінського центра крові. Організація пропонує також цілий ряд лабораторних та спеціальних послуг, в тому числі лабораторні дослідження, які стосуються переливання крові, трансплантації стовбурових клітин та інші. Багато функцій Фінського центра крові, такі як тестування, адміністративні функції та контроль якості продуктів локально знаходяться в Хельсінкому центрі крові. Взагалі в країні функціонує ще чотири регіональні центри та 12 місць для забору крові.

Хто збирає кров, розподіляє і транспортує її між регіонами?

Одним із завдань цента є організація донорства крові, а також перевірка зібраної крові, обробка і транспортація до лікарень. Фінський центр крові обов'язково здійснює тест на групу крові та резус фактор серед всіх вагітних жінок в країні. Кожного року організація проводить акції щодо донорства крові в громадських місцях.

Ще одним напрямком діяльності центра крові є закупка імпортних пакетів для зберігання крові оскільки в Фінляндії немає таких виробників. Фінський Червоний Хрест координує процес покупки і перевірки якості пакетів у закордонних партнерів.

Скільки переливань крові зроблено за рік?

Відповідно до даних фінського центру статистики, в 2016 році більше половини громадян здавали кров лише один раз на рік, ще чверть - двічі, а всі інші - більше трьох разів.

alt text

Як зазначає голова фінського Червоного Хреста, жінок серед донорів крові більше, ніж чоловіків на 23%,

В 2016 році в Фінляндії було зібрано 204 503 пакетів цільної крові, проте цей показник має тенденцію до спаду.

alt text

Міністерство охорони здоров'я Фінляндії занепокоєно ситуацією з донорством крові в країні, оскільки кількість донацій з 2011 по 2016 роки знижується в середньому на 10-13% кожного року. З приводу цього організація Червоного Хреста вже підготувала низку заходів, щоб заохотити громадян здавати кров частіше.

Джерела: Monitoring of blood transfusion operations in EU-countries та THE BLOOD SERVICE IN THE FINNISH HEALTHCARE SYSTEM.


Останні новини

 • 22 вересня 2017 р. 12:29
  Участь ДонорUA в інкубаційній програмі 1991 Open Data Incubator
  21 вересня відбулося завершення інкубаціної програми Open Data Challenge від 1991 Open Data Incubator у Мистецькому арсеналі. Для нас – це цілий етап розвитку ДонорUA. Ми свідомо стали на шлях відкрит...
 • 16 вересня 2017 р. 15:52
  Акція "Здай кров - врятуй життя" у Radisson Blu
  У суботу 16 вересня ДонорUA у партнерстві з мережею готелів Radisson Blu Hotel запрошували всіх бажаючих доєднатись до донорсткого руху. Всього кров здали 58 людей. Захід відбувся одразу в двох готеля...
 • 11 вересня 2017 р. 19:21
  У Дніпрі відбулася акція "Твоя кров рятівна"
  Напередодні Дня рятівника співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій традиційно відвідали станцію переливання та здали кров на потреби громадян. Понад 120 рятувальників з міст Дніпро, Крив...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions