Про донорство крові в Польщі

20 червня 2017 р. 15:41

alt text

Система донорства крові Польщі має складну структуру та включає такі елементи, яким керує Міністерство охорони здоров'я:

 1. Національний центр крові, відповідає за координацію і контроль за донорством крові в країні.
 2. Регіональні центри донорства крові, які відповідають за забір крові, зберігання, розподіл і т.д.
 3. Лікарні в яких безпосередньо здійснюються переливання крові на місцях.

В країні функціонує 21 регіональний центр крові, а також один військовий центр та центр переливання крові Міністерства внутрішніх справ. Останні два центри знаходяться під контролем відповідних міністерств. Інститут гематології та трансфузіології контролює діяльність усіх центрів. У 2006 році був створений Національний центр крові, який відповідальний за фінансування всіх центрів крові в країні. Всі центри по забору крові повинні отримати акредитацію від Міністерства охорони здоров'я.

Більшість установ використовують аферез для забору крові (спеціальна техніка, що дозволяє фільтрувати кров людини, пропускаючи через пристрій, який виділяє один конкретний компонент і повертає залишок до кровообігу людини). Всі 21 регіональні центри мають єдину організаційну структуру, єдину систему забезпечення якості крові і діють відповідно до єдиних стандартів щодо забору, тестування, обробки, зберігання і розподілу крові та її компонентів. Інститут гематології та трансфузіології відповідає за перевірку відповідності цим стандартам. Минулого року почалась модернізація національних стандартів, які діють в Польщі відповідно до вимог міжнародних практик.

Завданням регіональних центрів є забезпечення пацієнтів лікарні якісною кров'ю і безпечним процесом забору крові, що гарантується через ретельний відбір донорів відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров'я.

Щорічно в Польщі проводиться близько 1,2 млн донацій. У 2014 році регіональні центри донорства крові продали:

 • 285 одиниць крові
 • 1 117 076 одиниць еритроцитів
 • 340 297 одиниць плазми
 • 113 154 одиниць тромбоцитарного концентрату

З 1991 року кров у Польщі збирається лише у одноразових пластикових контейнерах, а віднедавна використовують розчин для адренування тромбоцитів, призначений для часткового заміщення плазми при приготуванні та зберіганні концентратів тромбоцитів, отриманих після процедури методом аферезу. Країна сама себе забезпечує всіма складовими крові для клінічного застосування. В Польщі щорічно збирається від 900 000 до 1 мільйона одиниць крові та плазми, тобто статистично відбувається 24 пожертвування на 1000 жителів в країні.

Джерело: Monitoring of blood transfusion operations in EU-countries


Останні новини

 • 22 вересня 2017 р. 12:29
  Участь ДонорUA в інкубаційній програмі 1991 Open Data Incubator
  21 вересня відбулося завершення інкубаціної програми Open Data Challenge від 1991 Open Data Incubator у Мистецькому арсеналі. Для нас – це цілий етап розвитку ДонорUA. Ми свідомо стали на шлях відкрит...
 • 16 вересня 2017 р. 15:52
  Акція "Здай кров - врятуй життя" у Radisson Blu
  У суботу 16 вересня ДонорUA у партнерстві з мережею готелів Radisson Blu Hotel запрошували всіх бажаючих доєднатись до донорсткого руху. Всього кров здали 58 людей. Захід відбувся одразу в двох готеля...
 • 11 вересня 2017 р. 19:21
  У Дніпрі відбулася акція "Твоя кров рятівна"
  Напередодні Дня рятівника співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій традиційно відвідали станцію переливання та здали кров на потреби громадян. Понад 120 рятувальників з міст Дніпро, Крив...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions