Вчені створили штучну кров

5 лютого 2018 р. 18:19

alt text

Англійські вчені розробили новий метод створення штучної крові зі стовбурових клітин. Мета вчених – не замінити донорів, а подолати дефіцит.

Як це працює

Стовбурові клітини – це первинні клітини живих організмів. Вони можуть перетворюватися на спеціальні клітини, наприклад, м'язи чи нервову тканину. Стовбурові клітини розповсюджені по всьому тілу людини і відновлюють пошкоджені частини, заміщаючи померлі клітини.

Вчені навчилися програмувати стовбурові клітини на створення певних видів клітин. Для створення штучної крові вчені запрограмували стовбурові клітини генерувати еритроцити.

У чому складність створення штучної крові

В попередніх дослідженнях кожна стовбурова клітина створювала 50 тисяч еритроцитів, перед тим як померти. Здається, це велика кількість. Та насправді в одному гемаконі донорської крові – 1 трлн. еритроцитів. Тому ці методи були неефективними: пацієнти задовго чекали би на кров, створення якої дуже дороге.

Як вчені вирішили проблему

Вчені створили перші безсмертні стовбурові клітини. Для цього дослідники загальмували їхній розвиток на ранньому етапі. Завдяки цьому стовбурові клітини можуть вічно ділитися і створювати нові еритроцити не помираючи.

Перспективи штучної крові

Тестові переливання штучної крові відбудуться вже в цьому році. Перші на черзі – пацієнти з серповидноклітинною анемією та таласемією (хвороби, за яких порушено продукування гемоглобіну). Лікування цих хвороб потребує численних переливань крові.

Мета вчених – не замінити донорів крові, а створити спеціальне лікування для специфічних пацієнтів. Штучна кров все ще дорожча за донорську. Але це може змінити майбутнє.

Дослідження: An immortalized adult human erythroid line facilitates sustainable and scalable generation of functional red cells


Останні новини

 • 17 лютого 2018 р. 10:26
  Врятувати життя на День всіх закоханих
  Любов можна демонструвати не лише квітами та шоколадом. ДонорUA та Американьска торгова палата довели це справою. 13 лютого в Американській торговій палаті пройшов день донора, присвячений Дню всіх за...
 • 22 січня 2018 р. 19:41
  "Донорство – дуже проста річ, яку може зробити кожен"
  Останній герой серії матеріалів про донорів тромбоцитів на Charitum — 39-річний Олександр Жигінас, позаштатний радник в Міністерстві охорони здоров’я, проектний менеджер з реформи охорони здоров’я в О...
 • 24 грудня 2017 р. 11:01
  Півсотні одеситів здали кров на Святого Миколая
  19 грудня волонтери ДонорUA.Одеса провели акцію “Найкращий подарунок — життя”. 54 донори здали кров під час заходу. Ініціативу підтримали представники поліції. Після здачі донорів пригощали печивом, с...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2018 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions