Підтримати ДонорUA

Вже здаєте кров або мрієте стати донором?

Підтримайте популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні. Зареєструйтесь і почніть рятувати життя з ДонорUA вже сьогодні.

Стати донором Підтримати проєкт

Херсонський Академічний обласний театр ляльок

Херсонський Академічний обласний театр ляльок розпочавши свою роботу з 1971 року

Херсонський ляльковий театр розпочав свою діяльність 1971 року в невеликій кімнаті адміністрації парку імені В. Леніна. Для постановки першого спектаклю "Гулівер у країні ліліпутів" засновник і директор А. Шкарупа запросив акторів професійного рівня з провідних театрів. Своя трупа почала формуватися з приходом до театру режисера С. Івахіна. Вся робота ґрунтувалася на ентузіазмі співробітників. Згодом колектив поповнився професіоналами, випускниками театральних училищ та інститутів, тож репертуар вийшов на новий етап розвитку.

Уже в квітні 1977 року театр виїхав на перші гастролі до Чечено-Інгушетії, пізніше – до Білорусі і Казахстану. Така активна діяльність привернула увагу громадськості, і в 1986 році було виділено приміщення для театру. Перший спектакль у нових стінах відбувся 6 листопада 1986 року. Від 1992 року почалася тісна співпраця з болгарським ляльковим театром: керівництво обох колективів спільно організувало міжнародний фестиваль, що дало нові знайомства, творчий підйом і обмін досвідом. У 1995-му театр відзначив 25-річний ювілей знайомством з англійським Trestle Theatre Co Ltd, і з цього моменту почався їхній спільний творчий шлях. У 1996 році Херсонський театр відвідав Великобританію з англомовним спектаклем "Русалонька", в 1997 році Trestle Theatre Co Ltd приїхав до Херсону з постановкою "Шкільні розваги". У 1998 році обидва колективи вирушили в спільне турне містами України і Великобританії. Цього ж року Херсонський театр виступив у Туреччині. Надалі було багато перемог і творчих здобутків на різних фестивалях і конкурсах. У 2009 році було зроблено капітальний ремонт будівлі театру, а також реконструкцію сцени і глядацької зали. У репертуарі театру зібрано близько 100 вистав для дітей різного віку, і на цьому творчий колектив не зупиняється.

В театрі стало традицією запрошувати на здачу вистави дітей нарівні з головним режисером Херсонського музично-драматичного театру Олександром Петровичем Горбенко, художником Віктором Григоровичем Балашом, завідуючим літературною частиною театру Віталієм Рубаном. Традиція підказана життям, бо, як каже директор лялькового театру Анатолій Семенович Шкарупа, «нема страшнішої критики більш за байдужість нашого юного глядача».