Відповіді на часті питання

Підготували відповіді на питання, які у тебе можуть виникнути перед донацією крові.

З 18 років. Верхньої вікової межі для донорства немає — все залежить від вашого самопочуття.
50 кг. Але деякі центри крові мають власні внутрішні правила. Наприклад, Львівський обласний центр крові приймає донорів з вагою від 60 кг. Також медики звертають увагу не лише на вагу, а й на співвідношення зросту й маси.
За 72 години до донації не вживайте ліки. За 48 годин до процедури відмовтеся від спиртних напоїв. За добу — дотримуйтеся дієти донора. Вона виключає молочні продукти, яйця, жирне м'ясо, фастфуд, напівфабрикати тощо. Основа цієї дієти — вуглеводи: каші, хліб, макарони, варена або печена картопля, фрукти та овочі, нежирні ласощі (печиво, солодкі сухарики).

Координатори ДонорUA напряму контактують з лікарнями, центрами крові та волонтерами по Україні, а також відстежують відповідні запити у соцмережах за допомогою системи моніторингу YouScan.

Крім того, ми отримуємо від пацієнтів та їхніх рідних запити на адресну допомогу. Так, протягом 2022-2023 років ми обробили понад 900 таких запитів, а за весь час існування платформи — понад 7500. Ця інформація також допомагає формувати статистику потреб крові в окремих регіонах. Один реципієнт може потребувати 5-7 донорів, і таких пацієнтів у лікарнях міста можуть бути десятки, а інколи й сотні.

Тому щотижня ми поширюємо інформацію про актуальні потреби у крові в регіонах, які надають нам відповідну інформацію. Ці дописи ми публікуємо на своїх сторінках в Instagram, Facebook, X (Twitter), а також у каналах в Telegram і Viber.

Реєструйтеся на ДонорUA, аби адресно отримувати сповіщення, коли у вашому місті буде потрібна саме ваша кров.

Все залежить від характеру препарату, механізму його дії та хвороби, яку він лікує. Якщо йдеться про антибіотики, здавати кров можна через 14 днів після повного завершення курсу. Якщо це прийом ліків на постійній основі, переривати його не можна — отже, бути донором теж. Якщо мова про курс лікування, потрібно його завершити, перш ніж здавати кров. Деякі центри крові не приймають донорок, що вживають оральні контрацептиви, хоча такі препарати не заважають донорству. Зазвичай коли нас запитують про медикаменти та донорство, ми просимо написати, які саме людина вживає ліки та який має діагноз, щоб ми могли дати точну і правильну відповідь.
Так — за умови, що ви вживаєте БАДи чи інші добавки профілактично, а не у складі лікування. Однак перед донацією потрібно зробити перерву на 72 години. Такі препарати можуть містити алергени та бути несумісними з основним лікуванням пацієнта, який отримає кров.
Так, але після нанесання тату має пройти щонайменше 6 місяців. Те ж саме стосується пірсингу, перманентного макіяжу, ін'єкційних косметологічних процедур, оперативних втручань тощо.
Через 7-10 днів, якщо не виникло ускладнень, ви не вживали антибіотики, а з моменту останнього прийому знеболювального минуло більше 72 годин.
Слабкий зір не є затвердженим протипоказанням до донорства. Проте різні центри крові мають щодо цього свої правила. У багатьох випадках донорів з міопією більше -5 не допускають до здачі крові.
Менструація не є протипоказом до донорства. Однак більшість центрів крові рекомендують утриматися від донації за 5 днів до початку менструації, під час неї та протягом 5 днів після її завершення.
Вагітним категорично не можна здавати кров. Повернутися до донорства можна лише через 6 місяців після пологів або переривання вагітності, крім виняткових обставин і на розсуд лікаря.
Так. Але потрібно утриматися від куріння 2 години до донації та 2 години після неї.
Ні. Рівень гемоглобіну для жінок має становити 125 г/л, для чоловіків — 135 г/л
Допустимі показники артеріального тиску: систолічний — у межах 100-180 мм рт. ст.; діастолічний — у межах 60-100 мм рт. ст. Якщо тиск вищий/нижчий від норми, до здачі крові не допустять
Перед донацією у всіх донорів щоразу беруть загальний аналіз крові з пальця. Під час самої донації медики забирають ще 20 мл венозної крові, аби підтвердити групу та резус-фактор, перевірити зразок на наявність інфекцій. Тож донація крові — це можливість провести базове обстеження організму.
Так, групу та резус-фактор донорської крові перевіряють у лабораторії й повідомляють донорам.
Здавати кров можна не раніше, ніж через місяць після повної відміни антидепресантів, і лише за умови, що ви добре почуваєтеся.
Сезонна елергія є тимчасовим протипоказом на період активної фази симптоматики. Якщо симптомів алергії немає і ви не вживаєте ліків, то ви можете бути донором крові.
Перенесений гепатит А не є перешкодою до здачі крові, але в багатьох центрах крові можуть не приймати донорів, що перехворіли на Гепатит А (жовтуху).
Якщо вакцина не викликала побічних ефектів, здавати кров можна вже наступного дня, якщо ж спостерігається реакція — через 14 днів після вакцинації.

1. Користуватися бонусами від наших партнерів
За кожну донацію ви отримуєте 100 бонусних балів і можете обміняти їх на подарунки та знижки від наших партнерів.

2. Отримати нагороду від ДонорUA
Якщо у вас уже є 40 чи більше донацій в особистому кабінеті ДонорUA, ви можете отримати нагороду на щорічній церемонії ДонорUA Awards. Головне — не забутьте додавати довідку про кожну донацію.*

3. Поділитися кров'ю з конкретним пацієнтом
У вашому кабінеті в розділі «Реципієнти» можна побачити людей з вашого міста, які потребують переливання і яким підходить саме ваша кров. Але, щоб людина її отримала, обовʼязково після донації слід прикріпити довідку в особистому кабінеті.

4. Якщо ви зареструєтесь і додасте свою останню донацію в особистий кабінет, наш розумний календар вирахує для вас дату наступної процедури автоматично.

* Після того, як ви запланували донацію і здали кров, слід зайти в особистий кабінет і додати довідку. Це дуже просто: лише зробити фото довідки і прикріпити її.

Зібрали інформацію ось тут. Також за виїзними донаціями від ДонорUA ви можете слідкувати на нашому телеграм-каналі.
Телефонуйте за номером +38 067 208 0303 або пишіть у Viber чи Telegram. Будемо раді вам допомогти.

Дізнатися більше про донорство крові можна у розділі

Кровопедія