У Львові стартував проект "Кров новин - новини крові"

Юлія Новобранець 14 жовтня 2016 р. 15:00

11 жовтня 2016 року у Львові розпочався проект "Кров новин - новини крові".

У рамках проекту відбулися: • Показова донація крові за участі студентів ЛМНУ ім.Данила Галицького • брифінг організаторів акції про результати медіа-моніторингу на предмет того, як львівські ЗМІ упродовж останнього року висвітлювали тематику донорства крові • Тренінг із висвітлення проблем служби крові в Україні • Діалогова група із представниками медустанов і влади

alt text

Студенти-медики мали можливість здати кров, а також розповіли журналістам про свій досвід донорства. Обговорювалися питання, чому в Україні донорської крові замало і забагато водночас; як журналісти, громадські організації та місцева влада можуть поліпшити ситуацію і допомогти створенню сучасної служби крові. 

alt text

Громадські активісти з Асоціації «Спільний простір» та ВМГО «Асоціація молодих донорів України» поінформували львівських журналістів про те, що українські ЗМІ висвітлюють тему донорства крові вкрай пасивно.

Зокрема голова моніторингових проектів АСП Олександр Чекмишев розповів, що за результатом моніторингу львівських медіа упродовж року було зафіксовано всього 73 матеріали та згадки: 8 у газетах, 19 на телебаченні, 44 на Інтернет-сайтах та 2 на радіо. Бракує аналітичних матеріалів, недостатньо фахових експертних коментарів. Проблема більшості журналістських матеріалів – їх мінімальний обсяг, шаблонність, некоректно виставлені теги та посилання. Як наслідок – незручна навігація між матеріалами, які є змістовно спорідненими та можуть бути цікавими для аудиторії.

Керівник проекту Леся Ярошенко зазначила, що результати моніторингу стануть основою для низки тренінгів для регіональних журналістів, покликаних розвинути їхні професійні стандарти та зробити іх більш поінформованими щодо проблем донорства крові. Крім Львова, тренінги також відбудуться у Житомирі (20.10), Кропивницькому (24.10) та Харкові (03.11).

«Мета даного проекту - підвищити рівень обізнаності журналістів, а значить і суспільства у питанні донорства крові, таким чином сприяти переходові до 100% добровільного безоплатного неродинного донорства крові», - зазначила Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Проект реалізується за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily refl ect the offi cial position of the U.S. Government.”

Додатково: відео сюжет ІА «ZIK» про акцію у 11.10 Львові


Останні новини

 • 21 листопада 2017 р. 15:31
  Студентство виконало Donor Challenge!
  Хто вважає, що студентство не долучається до донорства? 16 листопада ми разом з UBA Students' League зламали цей стереотип. Майже 150 молодих донорів в одинадцяти містах України взяли участь у Donor C...
 • 21 листопада 2017 р. 14:09
  Донорство - це спосіб розкомлексувати себе та виступити проти міфів
  27-річний Влад Самойленко — менеджер проектів по велосипедному розвитку та безбар’єрності у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА та ще один герой нашої серії матеріалів про донорів тромбоциті...
 • 21 листопада 2017 р. 14:09
  Донорство - це класна пригода
  Тромбоцити - самий дефіцитний вид донорського компонентe крові. Але саме вони життєво необхідні під час лікування лейкозів, лімфом та інших важких захворювань крові. Хіміотерапія вбиває власні тромбоц...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions