Інформація про роботу служби крові стає доступнішою

Олександр Краковецький 6 червня 2017 р. 21:22

З офіційним моніторингом обсягів заготівель, кількості донорів та залишків компонентів крові та витратних матеріалів можна ознайомитись у спеціальній рубриці на сайті МОЗ України.

МОЗ України впроваджує обов’язковий моніторинг діяльності спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я починаючи з 1 червня.

Результати моніторингу доступні за посиланням: http://bloodservice.org.ua/monitoring-sku

Головна мета – оцінка належного управління службою крові та її економічної ефективності на рівні регіонів, планування обсягів заготівлі донорської крові та її компонентів по кожному регіону, управління наявними запасами компонентів крові, запобігання та оперативне реагування на проблеми, що виникають.

«Головна проблема нашої служби крові, крім недостатнього фінансування – це нераціональне керування запасами. Моніторинг допоможе не лише оперативно збирати достовірну інформацію з усіх регіонів, а й зробить її доступною кожній людині», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Зведена інформація з кожного регіону до 10 числа кожного місяця подається у електронному вигляді на сторінку офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я, використовуючи індивідуальний пароль.

Створення національної системи крові, представленої національною службою крові та незалежним компетентним органом з контролю передбачено в рамках проведення реформи системи охорони здоров’я та імплементації Директив Європейського Союзу щодо безпеки крові.

Щоб забезпечити належне управління та підвищення економічної ефективності на регіональному рівні передбачено покладення функцій щодо централізованої заготівлі, переробки, тестування, зберігання та розподілу донорської крові та її компонентів на обласні спеціалізовані заклади переливання крові (центри крові, станції переливання крові).

Відповідальність за координацію та ефективність роботи служби крові в кожній області покладається на головних позаштатних спеціалістів зі спеціальності «трансфузіологія», що надає їм право та зобов’язує планувати, забезпечувати координацію роботи спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я, обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України


Останні новини

 • 22 лютого 2019 р. 13:02
  Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові
  Починаємо докорінну трансформацію системи крові в Україні. Вона триватиме до 2022 року. Мета змін — гарантувати кожному українцю доступ до безпечних та якісних компонентів крові. Через неефективну сис...
 • 18 лютого 2019 р. 15:57
  Як заохочують донорів здавати кров у різних країнах
  14 червня – Всесвітній день донора крові. За статистикою, один донор крові може врятувати життя трьох людей. Проте існує лише кілька десятків країн, де донорська кров забезпечує 100% потреби, необхідн...
 • 5 лютого 2019 р. 15:07
  Квиток за кроводачу у кінотеатр «Мультиплекс»
  Любителі новинок українського та зарубіжного прокату, для вас прекрасна новина. Мережа кінотеатрів «Мултиплекс» підготувала приємний сюрприз для донорів у рамках бонусної програми ДонорUA! Плануйте на...

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук