Вчені створили штучну кров

5 лютого 2018 р. 18:19,

alt text

Англійські вчені розробили новий метод створення штучної крові зі стовбурових клітин. Мета вчених – не замінити донорів, а подолати дефіцит.

Як це працює

Стовбурові клітини – це первинні клітини живих організмів. Вони можуть перетворюватися на спеціальні клітини, наприклад, м'язи чи нервову тканину. Стовбурові клітини розповсюджені по всьому тілу людини і відновлюють пошкоджені частини, заміщаючи померлі клітини.

Вчені навчилися програмувати стовбурові клітини на створення певних видів клітин. Для створення штучної крові вчені запрограмували стовбурові клітини генерувати еритроцити.

У чому складність створення штучної крові

В попередніх дослідженнях кожна стовбурова клітина створювала 50 тисяч еритроцитів, перед тим як померти. Здається, це велика кількість. Та насправді в одному гемаконі донорської крові – 1 трлн. еритроцитів. Тому ці методи були неефективними: пацієнти задовго чекали би на кров, створення якої дуже дороге.

Як вчені вирішили проблему

Вчені створили перші безсмертні стовбурові клітини. Для цього дослідники загальмували їхній розвиток на ранньому етапі. Завдяки цьому стовбурові клітини можуть вічно ділитися і створювати нові еритроцити не помираючи.

Перспективи штучної крові

Тестові переливання штучної крові відбудуться вже в цьому році. Перші на черзі – пацієнти з серповидноклітинною анемією та таласемією (хвороби, за яких порушено продукування гемоглобіну). Лікування цих хвороб потребує численних переливань крові.

Мета вчених – не замінити донорів крові, а створити спеціальне лікування для специфічних пацієнтів. Штучна кров все ще дорожча за донорську. Але це може змінити майбутнє.

Дослідження: An immortalized adult human erythroid line facilitates sustainable and scalable generation of functional red cells

Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.

Telegram