ДонорUA допоміг 3000+ реципієнтам знайти донорів крові. Стань патроном ДонорUA та допоможи врятувати ще більше життів разом з нами!
Підтримати ДонорUA на Patreon

Тест крові на... недосипання?

30 листопада 2018 р. 1:33, Катерина Беспрозванна

Вчені Центру дослідження сну при Університеті Суррей (Велика Британія) поставили собі за мету винайти пристрій, що буде вимірювати біомаркери нестачі сну завдяки крові.

alt text

Недосипання небезпечне для водіїв так само, як алкогольне сп’яніння. Коли людина дихає у “трубку”, визначити стан її інтоксикації легко, але що робити із втомою? Нові дослідження можуть дати відповідь на це запитання.

Перший тест проводили над 36 учасниками, що пропустили одну ніч сну. Вони періодично здавали кров, аби вчені могли відслідкувати зміну показників різних генів. Завдяки цьому вдалося порівняти аналізи людей, що мали нормальний відпочинок, та людей з недосипанням і з точністю в 92% виділити 68 генів, що зазнали впливу.

Існує вірогідність, що тест крові зможе в майбутньому виявляти хронічну нестачу сну, але поки що відомо одне - він зможе підвищити ефективність не лише поліції при перевірці водіїв, але й роботодавців, яким потрібно знати, чи працівники у стані виконувати свою роботу.

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.

Telegram