Тест крові на... недосипання?

30 листопада 2018 р. 1:33, Катерина Беспрозванна

Вчені Центру дослідження сну при Університеті Суррей (Велика Британія) поставили собі за мету винайти пристрій, що буде вимірювати біомаркери нестачі сну завдяки крові.

alt text

Недосипання небезпечне для водіїв так само, як алкогольне сп’яніння. Коли людина дихає у “трубку”, визначити стан її інтоксикації легко, але що робити із втомою? Нові дослідження можуть дати відповідь на це запитання.

Перший тест проводили над 36 учасниками, що пропустили одну ніч сну. Вони періодично здавали кров, аби вчені могли відслідкувати зміну показників різних генів. Завдяки цьому вдалося порівняти аналізи людей, що мали нормальний відпочинок, та людей з недосипанням і з точністю в 92% виділити 68 генів, що зазнали впливу.

Існує вірогідність, що тест крові зможе в майбутньому виявляти хронічну нестачу сну, але поки що відомо одне - він зможе підвищити ефективність не лише поліції при перевірці водіїв, але й роботодавців, яким потрібно знати, чи працівники у стані виконувати свою роботу.

Подобається те, що ми робимо?

Стань другом і меценатом проекту ДонорUA. Це дозволить нам створювати більше корисного контенту, проводити більше донорських акцій та, як наслідок, допомогати більшій кількості людей.

Підпишись на наш канал в Telegram! В каналі ми будемо публікувати цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та інші інсайти.
Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.