"Це дійсно важливо" - Ігор Кузьменко про перший досвід донорства

Катерина Беспрозванна 31 грудня 2018 р. 15:05

Нещодавно завершилася Всеукраїнська благодійна акція донорства крові, яку організовував ДонорUA. Окрім великої кількості бажаючих, у ній взяли участь і знаменитості, в тому числі переможець минулого сезону "Танці з зірками", відомий актор та танцюрист Ігор Кузьменко. Один з інтернет-ресурсів вирішив дізнатися про його враження.

alt text

Чому ви вирішили взяти участь в акції?

Кровь - це те, що дуже часто рятує людські життя, тим більше що з резус-негативною донорською кров'ю завжди складна ситуація. А у мене саме така, можна сказати дефіцитна, кров.

Це перший досвід донорства?

Я прагну допомагати людям, коли це можливо, але донором я став вперше. Часто у соцмережах переглядав пости, де людям терміново була потрібна кров. Але жодного разу не бачив, що людині була потрібна кров така, як у мене. І тоді я прийняв рішення стати донором просто для того, кому вона буде потрібна в майбутньому.

Чи виникали труднощі під час підготовки або безпосередньо під час здачі крові?

Так, виникла одна проблема. За 48 годин перед здачею бажано нічого не вживати. Я не маю на увазі алкоголь або куріння, справа зовсім про інше. За день до акції я йшов з роботи голодний, і, проходячи повз Макдональдс, якась сила потягнула мене за картоплею фрі з бургером. І вже на касі я згадав, що завтра день здачі крові, тому вчасно сказав собі, що моя вечеря на сьогодні - це яблуко і морква.

Чи було страшно?

Я переконав себе, що здавати кров абсолютно не страшно – і, звісно, не боявся. Але коли безпосередньо перед процедурою я прийшов до лікаря, аби виміряти артеріальний тиск, то був здивований. Не дивлячись на те, що я спортсмен, не вживаю алкоголь, не палю і ніколи не мав проблем із тиском, в той момент він був у мене вище норми. Врач заспокоїв мене, сказавши, що це нормальне явище.. Під час переляку. Були і приємні моменти! Наприклад, після здачі крові про донора турбуються гарні дівчата – волонтери ДонорUA. Вони нагодували мене смачнющими сендвічами і напоїли чаєм. Напевно боялись, що я впаду десь у коридорі: все ж таки, на хвилиночку, півлітра крові було здано. Правда, за це ще платили гроші (70 грн). Вони теж пішли на благодійність.

Чому українцям варто масово приєднатися до цієї акції?

Я вважаю, що люди просто зобов’язані хоча б раз на рік здавати кров, тим більше, це ще й корисно для нашого організму. Давайте допомагати один одному у цей нелегкий для нашої країни час! Адже можливо так станеться, що така ж допомога буде потрібна комусь з вас або ваших близьких.

Джерело


Останні новини

 • 18 січня 2019 р. 13:14
  Чи існує "чорний ринок крові" в Україні?
  Нещодавно у інтерв'ю Ірина Славінська, начальник відділу безпеки крові та донорства ДУ "Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України", відповіла на актуальні питання стосовно нов...
 • 11 січня 2019 р. 10:07
  «Кращий подарунок - життя» у 5 містах України
  Всеукраїнська акція ДонорUA «Кращий подарунок - життя» - це новорічна хвиля добра, яка пробігла п’ятьма містами України. У фантастичній, святковій атмосфері здали кров 403 донори (кожен з яких врятува...
 • 31 грудня 2018 р. 15:05
  "Це дійсно важливо" - Ігор Кузьменко про перший досвід донорства
  Нещодавно завершилася Всеукраїнська благодійна акція донорства крові, яку організовував ДонорUA. Окрім великої кількості бажаючих, у ній взяли участь і знаменитості, в тому числі переможець минулого с...

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук