Аналіз крові, що визначає пошкодження мозку та хворобу Альцгеймера

Катерина Беспрозванна 26 січня 2019 р. 8:45

Нові дослідження показали, що простий аналіз крові може надійно виявити ознаки пошкодження мозку та розвиток хвороби Альцгеймера у людей ще до появи ознак плутанини і втрати пам'яті!

alt text

Результати, які з'являються в Nature Medicine, можуть одного дня запропонувати спосіб швидко і недорого визначити пошкодження мозку у людей не тільки з хворобою Альцгеймера, але й на інші нейродегенеративні стани, такі як розсіяний склероз, травматична черепно-мозкова травма або інсульт.

Тест виявляє структурний білок, що утворює частину внутрішнього скелета нейронів. Коли нейрони головного мозку зазнають пошкодження або помирають, білок просочується в спинномозкову рідину, в якій «купається» мозок, спинний мозок і потрапляє в кров. Більш ранні тести показують, що високий рівень білка в спинномозковій рідині є вагомим доказом пошкоджених клітин мозку. Спинний кран (процедура для оцінки спинномозкової рідини) - єдиний спосіб отримати рідину, і багато людей не готові мати з ним справу.

Щоб з'ясувати, чи можуть вони використовувати рівні білкової крові для прогнозування когнітивного спаду, дослідники зібрали дані від 39 осіб із хвороботворними варіантами, коли вони поверталися в клініку в середньому через два роки після останнього відвідування. Учасники пройшли сканування мозку та два когнітивні тести: екзамен на психіку та тест логічної пам'яті. Люди, у яких рівень білка в крові раніше швидко підвищувався, як правило, показували ознаки атрофії головного мозку і зменшення когнітивних здібностей, коли вони повторно відвідували клініку.

«Я бачу, що через кілька років наші результати будуть використовувати у клініках для виявлення ознак ураження головного мозку. Хоча ми ще не можемо сказати людям «Через п‘ять років у вас буде деменція (захворювання у результаті органічного ураження мозку)», але ми всі працюємо над цим!» - говорить Гордон, асистент професора психології та науки про мозок.


Останні новини

 • 2 квітня 2019 р. 19:38
  Оновлений ДонорUA. Що змінилось?
  Ми давно нічого не розповідали про ДонорUA. Причина досить проста: ми працювали над новою версією ДонорUA. І сьогодні ми почнемо розповідати про ці зміни. Новий сайт (в режимі beta) доступний за адрес...
 • 22 лютого 2019 р. 13:02
  Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові
  Починаємо докорінну трансформацію системи крові в Україні. Вона триватиме до 2022 року. Мета змін — гарантувати кожному українцю доступ до безпечних та якісних компонентів крові. Через неефективну сис...
 • 18 лютого 2019 р. 15:57
  Як заохочують донорів здавати кров у різних країнах
  14 червня – Всесвітній день донора крові. За статистикою, один донор крові може врятувати життя трьох людей. Проте існує лише кілька десятків країн, де донорська кров забезпечує 100% потреби, необхідн...

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук