Підтримати ДонорUA

Вже здаєте кров або мрієте стати донором?

Підтримайте популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні. Зареєструйтесь і почніть рятувати життя з ДонорUA вже сьогодні.

Стати донором Підтримати проєкт

ДонорUA та Фундація #ВАРТОЖИТИ запустили #таксідлядонора в Україні

3 квітня 2020 р. 16:59, Вікторія Самошина

alt text Під час пандемії коронавірусу по всій країні виникла надзвичайна проблема — критична нестача донорської крові й неможливість її здати через те, що робота громадського транспорту фактично паралізована.

Попри обмежувальні заходи, кількість пацієнтів, які щодня потребують донорської крові та її компонентів не зменшується. В Україні таких понад 300 тисяч.

Донорська кров однаково потрібна в:

 • онковідділеннях. Дитина, що лікується від онкозахворювання потребує близько 40 донорів протягом всього лікування
 • пологових будинках. Мама, яка щойно народила при складних пологах не зможе вижити без донорської крові. А щоб зупинити кровотечу, інколи і 10 донорів замало
 • військових шпиталях. Кров постійно потрібна хлопцям і дівчатам, які захищають нас на сході країни, адже всі травми, що вони отримують там — ми лікуємо тут
 • хірургічних відділеннях. Дітки, які потребують операції на серці чи при пересадці, люди, що мають гінекологічні захворювання чи потребують будь-якого хірургічного втручання не можуть пройти успішно відновлення, а інколи і саму операцію без переливання крові. Мінімум 2 донора потрібно, щоб такі люди жили
 • опікових центрах. При опіках різного ступеню потрібно постійне переливання плазми, як основної рідини, що допомагає якнайшвидше відновитись людині. Інколи і 30 донорів недостатньо для порятунку однієї людини при опіках
 • пацієнтам, які мають захворювання крові (анемія та інші). Хронічно хворі люди, для яких компоненти крові є життєво необхідними не виживуть без донорської крові

Команди Фундації #ВАРТОЖИТИ та проєкту ДонорUA вже давно співпрацюють разом в рамках проєкту Red Brunch День Донора, і зараз почали терміново шукати партнерів для порятунку країни в прямому сенсі. На їх запит відгукнулись онлайн-сервіс Uklon та національна мережа автозаправних комплексів WOG.

18 березня 2020 Фундація #ВАРТОЖИТИ, ДонорUA, онлайн-сервіс Uklon, національна мережа автозаправних комплексів WOG підписали меморандум доброї волі, який допоможе покрити нестачу крові, на весь період карантину, у семи українських містах.

Онлайн-сервіс Uklon, впродовж карантину, щоденно надаватиме донорам промокоди на поїздки в Центр Крові і назад додому, а національна мережа автозаправних комплексів WOG забезпечуватиме машини пальним. Загалом компанія виділить 20 000 промокодів на безкоштовні поїздки донорів.

Програма #таксідлядонора покриває сім міст України: Київ, Львів, Одеса, Полтава, Дніпро і Запоріжжя.

На жаль, програма є дороговартісною і не може покрити потреби всієї країни. Саме тому команда Фундація #ВАРТОЖИТИ та ДонорUA закликають кожного українця не лише стати донором, але і допомогти іншим українським містам не залишитися без донорської крові та її компонентів.

Для того, щоб забезпечити донорською кров’ю та її компонентами решту України, співорганізатори запустили велику краудфандингову кампанію по збору коштів, щоб оплатити таксі для донорів у 16 містах:

 • Суми
 • Івано-Франківськ
 • Кривий Ріг
 • Вінниця
 • Чернігів
 • Миколаїв
 • Житомир
 • Хмельницький
 • Чернівці
 • Тернопіль
 • Маріуполь
 • Рівне
 • Ужгород
 • Біла Церква
 • Херсон
 • Кропивницький

Допомогти можна з будь-якої точки світу, натиснувши кнопку «ОПЛАТИТИ ТАКСІ ДЛЯ ДОНОРА» або «Зробити переказ» Будь-яка сума важлива!

 • 120 грн покриють одну поїздку одного донора до Центру Крові в один бік
 • 240 грн покриють дві поїздки одного одного донора — в Центр Крові і назад.

Допомогти може кожен.

Актуальну інформацію щодо суми зібраних коштів можна відслідкувати на сторінці проєкту #таксідлядонора.

Проєкт #таксідлядонора дає можливість потенційному донору спланувати свій персональний візит в Центр Крові, замовити собі безкоштовне таксі і врятувати трьох людей, адже кроводача від одного донора може врятувати трьох пацієнтів.

Безпека водіїв і пасажирів — понад усе. Усі машини онлайн-сервісу Uklon забезпечені масками і антисептичними засобами і проходять регулярну санітарну обробку. Кожна поїздка застраховна.

alt text

«Важливо розуміти, що донорська кров є повітрям для більш ніж 300 тисяч пацієнтів, котрі щодня потребують допомоги. До прикладу, дитина, що лікується від онкозахворювання потребує близько 40 донорів протягом всього лікування; мама, яка щойно народила при складних пологах не зможе вижити без донорської крові. А щоб зупинити кровотечу, інколи і 10 донорів замало. Що вже говорити про хронічно хворих людей, для яких компоненти крові - життєво необхідні для того, щоб існувати.

Тож кров - це повітря. Подаруйте ще одну посмішку, ще одні обійми, ще один вечір в колі сім’ї. Ще одне побачення. Ще один світанок.» — Ірина Славінська, засновниця проєкту ДонорUA.

alt text

Продюсерка Фундація #ВАРТОЖИТИ та проєкту «Я, Ніна» Олеся Корженевська:

«У кризовий період найкраще, що може зробити соціально-відповідальний бізнес — долучитися до громадських та волонтерських ініціатив, або благодійних фондів, які першими підхопили свіжі та нагальні проблеми, що виникли і просто допомогти, скерувавши бюджет, запланований на рекламу. На мою думку не існує кращої реклами, ніж показати, що тобі не байдужа доля країни. Саме такі проєкти, як #таксідлядонора заставлять наступного разу людей замовити собі таксі від Uklon та заправитись на WOG.

Нам дуже пощастило, що в нашу ідею повірили і так швидко підхопили великі бізнеси. Саме завдяки цій колаборації буде здійснено справжній ривок в донорстві крові. Я щиро сподіваюсь, що ми зможемо і надалі популяризувати свідоме донорство крові, яке може бути не лише безпечним, корисним для здоров‘я, але і модним.

А ще я мрію, що рано чи пізно, українці усвідомлять, що принцип «моя хата скраю» не працює, адже кожен з нас може стати корисним. Хоча б 1 раз на 60 днів, адже формула крові відновлюється 60 днів. І навіть якщо з якихось причин вам не вдасться стати донором — ви можете розповісти про #таксідлядонора своїм друзям і загітувати їх допомогти або підтримати проєкт фінансово, оплативши поїздку для іншого донора»

alt text

«Надзвичайна ситуація під час епідемії — це не тільки дискомфорт для життя. Інколи — це ризик його втратити через нестачу крові. Тисячі українців щодня потребують її. У багатьох областях ситуація з нестачею крові —критична. Саме тому #таксідлядонора це наша можливість дати донору умови для здачі крові і зрештою порятунку життю. Долучайтеся. Хтось у ці хвилину чекає на вашу допомогу.» — закликала українців українська журналістка та телеведуча, Яніна Соколова.

Покрокова інструкція для потенційних донорів

Поділитись:
Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.