Підтримати ДонорUA

Вже здаєте кров або мрієте стати донором?

Підтримайте популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні. Зареєструйтесь і почніть рятувати життя з ДонорUA вже сьогодні.

Стати донором Підтримати проєкт

Зміни набуття статусу Почесного донора України

3 лютого 2021 р. 10:01, Олена Корольова

Із 25 січня 2021 року набрав чинності Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Він кардинально змінює структуру та підхід до популяризації донорського руху. Про зміни розповідаємо поступово в наших статтях, а поки зупинимось на темі – статус Почесного донора.

Вимоги до отримання статусу Почесного донора змінились. Тепер ним донор може стати лише в разі виконання одного з наступних пунктів:

  1. 40 донацій крові в максимально допустимій дозі*;
  2. 60 донацій плазми в максимально допустимій дозі*, що здійснені методом аферезу;
  3. 40 донацій клітин крові (тромбоцити, лейкоцити та інші. Сюди відносяться і донації гранулоцитів) у максимально допустимій дозі*, що здійснені методом аферезу.

*максимально допустимі дози встановлює Міністерство охорони здоров’я в наказі. Усі нормативно-правові акти були введені протягом 3 місяців після 25 січня 2021 року.

У законі є поняття змішаного донорства. Наші донори здають і кров, і плазму, і тромбоцити, і гранулоцити. Тепер усі ці донації можна врахувати в незалежності від часу їх здійснення.

Як порахувати змішане донорство?

Одна доза крові прирівнюється до двох доз плазми або до однієї дози клітин крові (тромбоцити, лейкоцити та інші). Уявімо, що у вас є 10 донацій крові, 30 донацій плазми і 15 донацій клітин крові. 30 донацій плазми прирівнюємо до донацій крові, і виходить 15. Відповідно 10+15+15= 40 донацій крові та клітин крові, бо ми донації плазми прирівняли до донацій крові. Така кількість донацій дозволяє отримати статус Почесного донора.

У Почесних донорів протягом наступних 5-ти років є надбавка до пенсії 10%. Якщо ви отримали статус до 2025 року – надбавку зберігають довічно.

Почесному донорові видають нагрудний знак і посвідчення «Почесний донор України».

Скільки у нас тепер Почесних донорів? Порахували вже свої донації?

Поділитись:
Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.