Почесний донор. Зміни, які нас чекають.

3 лютого 2021 р. 10:01, Олена Корольова

З 25 січня 2021 року вступив в силу Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Закон кардинально змінює структуру і підхід до популяризації донорського руху. Про зміни, що нас чекають будемо розповідати поступово, а поки зупинимось на темі - статус Почесного донора.

Вимоги до отримання статусу Почесного донора змінилось і тепер отримати його можна якщо здійснено донором:

⁃   40 донацій крові у максимально допустимій  дозі* або
⁃   60 донацій плазми у максимально допустимій дозі*, що здійснені методом аферезу або ж
⁃   40 донацій клітин крові (тромбоцити, лейкоцити та інші. Сюди відносяться і донації гранулоцитів) у максимально допустимій дозі*, що здійснені методом аферезу.

*максимально допустимі дози встановлює Міністерство охорони здоров’я в наказі. Всі нормативно-правові акти мають бути введені в дії не пізніше ніж, через 3 місяці після 25 січня 2021 року.

Також надзвичайно важливо відмітити, що в законі є поняття змішаного донорство. Ми знаємо, що наші донори здають як кров, так і плазму, як тромбоцити, так і гранулоцити. Тож найважливішою зміною є те, що всі ці донації можна врахувати в не залежності від часу їх здійснення.

Як порахувати змішане донорство?

Одна доза крові прирівнюється до двох доз плазми або до однієї дози клітин крові (тромбоцити, лейкоцити та інші). Давайте порахуємо на реальному прикладі. Уявимо, що у вас є 10 донацій крові, 30 донацій плазми і 15 донацій клітин крові. 30 донацій плазми прирівнюємо до донацій крові і буде 15. Відповідно 10+15+15= 40 донацій крові та клітин крові, бо ми донації плазми прирівняли до донацій крові. Така кількість донацій дозволяє отримати статус Почесного донора.

У Почесних донорів протягом наступних 5-ти років є надбавка до пенсії 10%. Тобто якщо ви отримали статус до 2025 року - надбавка зберігається довічно.

Почесному донору видається нагрудний знак та посвідчення «Почесний донор України».

То що, скільки у нас тепер Почесних донорів? Порахували вже свої донації?

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Хочеш бути в курсі всіх подій?

В каналі ми публікуємо цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та використанню інформаційних технологій.

Telegram