17 жовтня 2023 року, 10:49
Вакцинуйтеся
Якщо ви прагнете здавати кров, це особливо важливо. Скажімо, після перенесеного грипу чи коронавірусної інфекції здавати кров можна через 2 тижні — за умови повного одужання. А от якщо людина перехворіла на гепатит В або С, вона найімовірніше більше ніколи не зможе бути донором крові.
Використовуйте бар’єрну контрацепцію
Людина, яка перехворіла на сифіліс, може здавати кров лише через рік після повного одужання — за умови, що хвороба не залишила по собі наслідків для здоров’я. ВІЛ унеможливлює донорство назавжди. Тож для донорів презерватив — це турбота не лише про своє здоров’я, а і про можливість допомагати іншим.
Якщо ж у вас був незахищений секс, кров не слід здавати пів року після цього. У разі інфікування цей термін необхідний, аби організм виробив антитіла, і тестування донорської крові на інфекції змогло їх виявити.
Будьте обережні з тату і пірсингом
Робіть татуювання та пірсинг лише у салонах, що мають усі необхідні документи та готові нести відповідальність за здоров’я клієнтів. Проте навіть у цьому випадку після таких процедур кров здають лише через пів року — з тих самих міркувань, що й у разі незахищеного сексу.
Мийте руки, овочі та фрукти
Хоча це правило ми засвоїли ще у дитинстві та «актуалізували» під час пандемії COVID-19, у нього є ще один бік. Через їжу та брудні руки можна заразитися гепатитом А — хоча він не є пожиттєвим протипоказом до донорства, у багатьох центрах крові не приймають донорів, які перехворіли на «жовтуху».
Детальніше про тимчасові протипоказання читайте на нашому сайті. Долучайтеся до нашої кампанії #Розквітай, аби дізнаватися більше цікавого про донорство і піклуватися про себе. Аби здавати кров зручно та системно, реєструйтеся на ДонорUA та користуйтеся бонусами і спеціальними можливостями для нашої спільноти. Ваша кров переможе!