31 грудня 2024 року, 06:52
Платформа ДонорUA та Ювелірний Дім ZARINA протягом 2024 року передали 500 000 грн БФ PULSE. На ці кошти фонд організовує навчання та закуповує обладнання, аби військові медики могли робити переливання крові пораненим на догоспітальному етапі.
“З 2022 року ДонорUA спільно з МОЗ організовує доставку донорської крові до фронту — разом ми перевезли вже більше сотні бусів. Аби ця кров ефективно рятувала життя, переливання пораненим слід робити якомога швидше, зокрема на догоспітальному етапі — себто ще до того, як бійця довезуть до шпиталю чи стабпункту. Відповідне навчання для військових медиків проводить БФ PULSE, а ми завдяки співпраці з ZARINA змогли його підсилити”, — розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО “Всеукраїнська асоціація донорів України”.
На початку року ДонорUA та ZARINA об’єдналися в межах проєкту “Моя група крові” та розробили благодійну колекцію прикрас. Завдяки цьому вдалося зібрати 200 000 грн. Ще 300 000 грн зібрали донатами, залучивши підтримку від партнерів. 30 брендів надали подарунки для розіграшу, аби прискорити збір.
“Кров — важливий і незамінний ресурс для порятунку на війні. Чим швидше поранений отримає кров — тим більше шанс врятувати важкого пацієнта. Щоби фронт постійно був забезпечений кров’ю для переливання, цивільні повсюдно мають постійно її здавати. Але це не все. Щоби перелити кров на догоспітальному етапі, на стабпунктах, потрібні відповідні умови – обладнання для зберігання та переливання. Вдячні усім нашим партнерам, які допомагають розбудовувати спроможності для переливання крові та рятувати життя”, — зазначає Федір Сердюк, співзасновник благодійного фонду PULSE.
"Ми свідомий бізнес. Саме тому благодійність та допомога нашим захисникам і захисницям займає велику частку діяльності Ювелірного Дому ZARINA. Колаборація ZARINA x ДонорUA — для нас дуже важливий проєкт. Адже донорська кров для фронту завжди в дефіциті. Тому я, зокрема своїм прикладом, закликаю усіх донатити. Це не страшно і не боляче. А відчуття, що ви врятували життя — безцінне", — коментує Заріна Нетовкіна, Головна виконавча директорка та креативна директорка Ювелірного Дому ZARINA.
За даними МОЗ, в бойових умовах більше 60% смертей, яким можна було б запобігти, спричинені саме крововтратою. Вчасне переливання крові підвищує шанси не лише вижити, а і максимально зберегти здоров’я людини. У серпні минулого року військовим медикам дозволили робити переливання крові на догоспітальному етапі, себто до того, як поранені потрапляють до шпиталю. Це можливо за умови, якщо медики проходять відповідне навчання.