Звання "Почесний донор України" та "Заслужений донор України"

Подобається те, що ми робимо? Стань другом і меценатом проекту ДонорUA. Підтримати!

Донори, які безкоштовно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разів, відповідно до статті 12 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» нагороджуються відзнакою "Почесний донор України". Таким особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак "Почесний донор України" в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зразки нагрудного знака "Почесний донор України" і посвідчення до нього затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Законом України №1549-III від 16 березня 2000 року «Про державні нагороди України» було затверджено почесне звання "Заслужений донор України". Його присуджують донорам, які безоплатно здали кров та (або) її компоненти в кількості 100 і більше разових максимально допустимих доз.

На сьогодні посвідчення «Почесний донор України» мають майже 100 тис. донорів, звання «Заслужений донор України» — 60 осіб.

Ніколаєв Володимир Костянтинович - Герой України

Народився 1 серпня 1945 року. Живе у Дніпропетровську. Трудову діяльність розпочав у 1962 році. Працював інженером у закритому науково-дослідному інституті (поштова скринька № 187). Потім – Науково-виробничому підприємстві "Південно-західне".

У 1966 році почав займатися активним донорством. Зараз цільну кров не переливають. Лише необхідні компоненти. За один раз В.К. Ніколаєв здає 400 грамів крові, з них відбирають плазму, попит на яку вище, а еритроцитну масу повертають. З 400 мілілітрів крові отримують 300-340 мілілітрів плазми.

За своє життя за понад 570 здач крові він безвідплатно здав понад 250 літрів крові та близько 140 літрів плазми. Подібного прикладу медичні працівники не можуть пригадати не тільки у Дніпропетровську, а й далеко за його межами. Це унікальне явище у вітчизняній та у світовій трансфузіологічній практиці. Його рекорд занесений до Книги рекордів України.

Указом Президента України Віктора Ющенко № 699/2006 від 19 серпня 2006 року за подвиг і самопожертву, виявлені заради врятування життя та здоров'я громадян України донору Володимиру Костянтиновичу Ніколаєву присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

Почесний донор СРСР. Заслужений донор України.

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Кровопедія