ДонорUA допоміг 3000+ реципієнтам знайти донорів крові. Стань патроном ДонорUA та допоможи врятувати ще більше життів разом з нами!
Підтримати ДонорUA на Patreon

Тромбоцити – донація

Подобається те, що ми робимо? Стань другом і меценатом проекту ДонорUA. Підтримати!

Потрібно два дні, аби здати тромбоцити. Це вимагає більшої участі донора, ніж за донації крові на еритроцитарну масу. У перший день донор проходить обстеження, а на другий – здає тромбоцити.

Є центри (наприклад, Київський міський центр крові), які обстежують та роблять забір крові в один день. Також, є ті, що допускають до здачі тромбоцитів лише чоловіків.

Обстеження проходить на станції переливання крові чи у відділенні переливання крові в лікарні. Його краще зробити з 9 до 11 ранку.

Перед обстеженням не можна вживати їжу. Результати аналізу будуть відомі наступного дня. Якщо протипоказань до донорства не виявлено, можна домовитися про дату здавання тромбоцитів. Результат аналізу дійсний протягом 5 діб. Процедура тромбоцитоферезу займає приблизно півтори години.

Донора підключають до сепаратора крові. Усі фільтри та обладнання разового використання. Із вени апарат забирає кров, відфільтровує та залишає тільки тромбоцити та невелику кількість плазми крові, яка необхідна для підтримання тромбоцитів у життєздатному стані. Інші компоненти крові відразу повертають людині. Тромбоцитарну масу забирають в об'ємі приблизно 200 мл. Для адекватного проходження процедури донорові вводять невеликий об'єм розчину антикоагулянту для запобігання згортання крові в голці системи для забору. Процедура безпечна й автоматизована. Її проводять після аналізу крові на рівень тромбоцитів, що виключає негативний уплив на процес згортання крові в донора, який забезпечують ці клітини.

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Кровопедія