Донація тромбоцитів

Скільки часу займає донація тромбоцитів?

Потрібно два дні, щоби здати тромбоцити. Це вимагає більшої участі донора, ніж за донації крові на еритроцитарну масу. У перший день треба пройти обстеження, а на другий – здати тромбоцити.

Є центри (наприклад, Київський міський центр крові), які обстежують і роблять забір крові в один день. Також, є ті, що допускають до здавання тромбоцитів лише чоловіків.

Як проходить обстеження та процедура?

Обстеження проводять на станції переливання крові чи у відділенні переливання крові в лікарні. Його краще зробити з 9 до 11 ранку. Перед цим не можна вживати їжу. Результати аналізу будуть відомі наступного дня. Якщо протипоказань до донорства не виявлено, можна домовитися про дату донації тромбоцитів. Результат аналізу дійсний упродовж 5 діб. Процедура тромбоцитоферезу займає приблизно півтори години.

Донора підключають до сепаратора крові. Усі фільтри та обладнання підготовлені для разового використання. Із вени апарат забирає кров, відфільтровує, залишає тільки тромбоцити та невелику кількість плазми крові, яка необхідна для підтримання тромбоцитів у життєздатному стані. Інші компоненти крові відразу повертають людині. Тромбоцитарну масу забирають в об'ємі приблизно 200 мл. Для адекватного проходження процедури донорові вводять невеликий об'єм розчину антикоагулянту для запобігання згортання крові в голці системи для забору. Процедура безпечна й автоматизована. Її проводять після аналізу крові на рівень тромбоцитів. Він виключає негативний уплив на процес згортання крові в донора, який забезпечують ці клітини.

Поділитись:
Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Кровопедія