Донація плазми

У чому полягає різниця між автоматичним і ручним плазмаферезом?

Донорство плазми крові працює за аналогічним методом здавання тромбоцитів. Займає до 2 год упродовж одного дня.

За ручного плазмаферезу кров забирають у стерильну систему (як за звичайної донації), центрифугують, розділяють на еритроцитарну масу та плазму з використанням плазмоекстрактора, після чого еритроцитарну масу повертають донору. Об'єм крові, що циркулює, заповнюють уведенням адекватної кількості фізіологічного розчину.

За автоматичного плазмаферезу донора підключають через спеціальну систему до сепаратора та забирають безпосередньо плазму крові.

Як проходить процедура?

Перед донацією потрібно пройти стандартні обстеження крові. Також проводять біохімічний аналіз крові на рівень загального білка та білірубіну для визначення наявності протипоказань.

Процедура триває близько 40 хв, а з урахуванням усіх формальностей – приблизно 2 год. Для здавання плазми необхідно дотримуватися адекватного питного режиму – випивати 1,5-2,0 л води на день. Об'єм узятої плазми не повинен перевищувати 600 мл за один сеанс. Людям, маса тіла яких менша за 50 кг, не дозволяють здавати більше 12% від усього об'єму крові, що циркулює. Він складає 6,5-7% від маси тіла. Мінімальна перерва між двома донорськими сеансами не повинна бути менше двох тижнів. За рік не можна здавати більше 12 л плазми.

Поділитись:
Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Кровопедія