ДонорUA допоміг 3000+ реципієнтам знайти донорів крові. Стань патроном ДонорUA та допоможи врятувати ще більше життів разом з нами!
Підтримати ДонорUA на Patreon

Плазма – процедура кроводачі

Подобається те, що ми робимо? Стань другом і меценатом проекту ДонорUA. Підтримати!

Донорство плазми крові працює за аналогічним методом здавання компонентів крові – тромбоцити. Займає до 2 год упродовж одного дня.

За ручного плазмаферезу кров забирають у стерильну систему (як за звичайної донації), центрифугують, розділяють на еритроцитарну масу та плазму з використанням плазмоекстрактора, після чого еритроцитарну масу повертають донору. Об'єм крові, що циркулює, заповнюють уведенням адекватної кількості фізіологічного розчину.

За автоматичного плазмаферезу донора підключають через спеціальну систему до сепаратора та забирають безпосередньо плазму крові.

Перед здачею плазми потрібно пройти стандартні для донора обстеження крові. Також йому проводять біохімічний аналіз крові на рівень загального білку та білірубіну для визначення наявності протипоказів для здачі плазми.

Процес донації складає близько 40 хв, а з урахуванням усіх формальностей – приблизно 2 год. Для здаванння плазми необхідно дотримувати адекватного питного режиму – випивати 1,5-2,0 л води на день.

Об'єм узятої плазми не повинен перевищувати 600 мл за один сеанс. Людям, маса тіла яких менша за 50 кг, не дозволяють здавати більше 12% від усього об'єму крові, що циркулює. Він складає 6,5-7% від маси тіла. Мінімальна перерва між двома донорськими сеансами не повинна бути менше двох тижнів. За рік не можна здавати більше 12 л плазми.

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Кровопедія