Вчені створили штучну кров

5 лютого 2018 р. 18:19

alt text

Англійські вчені розробили новий метод створення штучної крові зі стовбурових клітин. Мета вчених – не замінити донорів, а подолати дефіцит.

Як це працює

Стовбурові клітини – це первинні клітини живих організмів. Вони можуть перетворюватися на спеціальні клітини, наприклад, м'язи чи нервову тканину. Стовбурові клітини розповсюджені по всьому тілу людини і відновлюють пошкоджені частини, заміщаючи померлі клітини.

Вчені навчилися програмувати стовбурові клітини на створення певних видів клітин. Для створення штучної крові вчені запрограмували стовбурові клітини генерувати еритроцити.

У чому складність створення штучної крові

В попередніх дослідженнях кожна стовбурова клітина створювала 50 тисяч еритроцитів, перед тим як померти. Здається, це велика кількість. Та насправді в одному гемаконі донорської крові – 1 трлн. еритроцитів. Тому ці методи були неефективними: пацієнти задовго чекали би на кров, створення якої дуже дороге.

Як вчені вирішили проблему

Вчені створили перші безсмертні стовбурові клітини. Для цього дослідники загальмували їхній розвиток на ранньому етапі. Завдяки цьому стовбурові клітини можуть вічно ділитися і створювати нові еритроцити не помираючи.

Перспективи штучної крові

Тестові переливання штучної крові відбудуться вже в цьому році. Перші на черзі – пацієнти з серповидноклітинною анемією та таласемією (хвороби, за яких порушено продукування гемоглобіну). Лікування цих хвороб потребує численних переливань крові.

Мета вчених – не замінити донорів крові, а створити спеціальне лікування для специфічних пацієнтів. Штучна кров все ще дорожча за донорську. Але це може змінити майбутнє.

Дослідження: An immortalized adult human erythroid line facilitates sustainable and scalable generation of functional red cells


Останні новини

 • 7 травня 2018 р. 11:02
  MoTive Tea – новий партнер бонусної програми
  До партнерів бонусної програми ДонорUA приєднались MoTive Tea. MoTive Tea виробляють чайочки з екологічно чистих рослин, пакують в екологічно чисту упаковку і взагалі трохи повернуті на питаннях еколо...
 • 25 лютого 2018 р. 13:37
  Здай кров - врятуй життя з Народним Клубом "Верес"
  Здай кров - врятуй життя! Популярний заклик звучить із соціальних мереж та ЗМІ. Та що робити далі, куди йти і як стати донором - ці питання залишаються далеко поза увагою людей. Брак необхідних знань ...
 • 17 лютого 2018 р. 10:26
  Врятувати життя на День всіх закоханих
  Любов можна демонструвати не лише квітами та шоколадом. ДонорUA та Американьска торгова палата довели це справою. 13 лютого в Американській торговій палаті пройшов день донора, присвячений Дню всіх за...

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2018 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions