Кліщі надають перевагу певній групі крові

Кліщі надають перевагу певній групі крові - теорія, яка досі не була науково обґрунтована, є вірною. Про це свідчать результати дослідження чеських вчених з Університету Масарика у місті Брно.

Дослідники провели 100 тестів, які засвідчили:

  • кліщі полюбляють людей з А(II) групою крові (36% випадків);
  • найменше ж – В(III) групу (15% випадків);
  • ті, у кого група крові О(I) або АВ(ІV), можуть, звичайно, стати жертвою цих паразитів, проте – згідно з дослідженнями – вони не є найбільш бажаним об’єктом нападу кліщів.

Чеські вчені проводили простий експеримент біля річки Руда (поблизу міста Брно). Зібравши звичайних кліщів, які поширені в Європі (lxodes ricinus), вони створили умови, за яких кліщі могли вільно обрати один з чотирьох зразків груп крові. Висновки науковців можуть бути використані для зменшення ризику укусу цих павукоподібних.

Уникати паразитів потрібно всім, але людям з А(II) групою крові треба докласти найбільше зусиль, щоб захистити себе від кліщів ефективно.

Кліщі передають ряд небезпечних захворювань, в тому числі кліщового енцефаліту та хвороби Лайма, найважчі форми яких можуть призвести до смерті.

Що потрібно знати, щоб захиститися?

  • кліщі керуються запахом, температурою тіла та кількістю викинутого людиною вуглекислого газу;
  • люди зі швидким метаболізмом, бігуни у лісовій місцевості, хворі люди та вагітні жінки найбільше притягують кліщів;
  • колір одягу не може «відштовхувати» кліщів - це міф.

Подобається, що ми робимо? Хочеш підтримати ДонорUA? Перейди за цим посиланням, та стань другом і меценатом проекту:

Become a patron

Підпишись на наш канал в Telegram! В каналі ми будемо публікувати цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та інші інсайти.
Кровопедія