Як підвищити рівень гемоглобіну?

Гемоглобін - речовина, яка переносить кисень вiд легень до тканин, що потребують його. Нормальний рiвень гемоглобіну:

  • від 120 для жінок
  • від 130 для чоловіків

alt text

Чим нижчий рiвень гемоглобiну, тим менше надходить кисню в тканини та органи людини. Через це вони не можуть нормально функцiонувати, що позначається на загальному станi органiзму.

В абсолютно здорової людини за умови нормального харчування не може бути низького рiвня гемоглобiну. Причиною дефiциту може бути те, що людина недоїдає. I, як наслiдок, може розвиватися анемiя - зменшення кiлькостi еритроцитiв та молекул кисню в кровi. Ще причиною є гастрит. У такому разi залiзо в органiзмi людини просто не засвоюється.

Для того, щоб нормалізувати рівень гемоглобіну, найперше слiд звернути увагу на своє харчування. Додати в рацiон залiзовмiснi продукти: печiнку, м'ясо червоних сортiв, шпинат, особливо сiк iз нього, листя салату, персики, гранат. А також яблука, але такi, що пiсля очищення стають коричневими (у них залiза бiльше). Не варто забувати й про бiлкову їжу та про те, що залiзо з неї засвоюється разом iз вiтамiном С, якого багато в зеленi та соках граната, цитрусових. Якщо залiзо не засвоюється, то єдиний спосiб пiдвищити рiвень гемоглобiну -регулярно робити спецiальнi уколи.

Джерело

Подобається, що ми робимо? Хочеш підтримати ДонорUA? Перейди за цим посиланням, та стань другом і меценатом проекту:

Become a patron

Підпишись на наш канал в Telegram! В каналі ми будемо публікувати цікаві факти, дописи, анонси, що пов'язані з донорством крові, сучасними трендами в медицині та інші інсайти.
Кровопедія