Кров та її вміст

В організмі людини знаходяться кілометри судин, капілярів, артерій та вен. По них безперервно тече найдивовижніша у світі рідина – кров. Це цілий світ клітин. Пересуваючись судинами з неймовірною швидкістю кожна клітина виконує свою неповторну функцію. Наразі вченим відомо, що кров схожа на невелику самостійну соціальну систему.

Кров часто вважають рідиною, на рівні з водою. Проте води в ній всього 80%. Насправді кров – це сполучна тканина, так само, як кістки, хрящі або жир, тільки у рідкому вигляді.

Кров складається з двох частин, рідкої - плазми, та клітин - еритроцитів, лейкоцитів та тромбоцитів.

alt text

Щоденно в організмі людини, вагою 70 кг, гине пів трильйона клітин крові. Вони повинні зруйнуватись вчасно, щоб поступитися місцем новим. В нормі, швидкість руйнування старих клітин дорівнює швидкості утворення нових. За постійне відновлення крові відповідає гемопоез – процес генерації нових клітин.

Плазму та клітинну частину крові організм створює по-різному. Рідина потрапляє в судини шляхом виходу її з тканинного простору. Клітинну частину крові створює кістковий мозок.

Кістковий мозок – справжня фабрика клітин крові. Кожну хвилину він створює до 300 мільйонів нових клітин, а за все людське життя – біля шести тонн. Саме кістковий мозок відповідає за створення тромбоцитів, лейкоцитів та еритроцитів.

Джерело

Поділитись:
Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Кровопедія