Колір крові

В одній краплі крові міститься приблизно сім тисяч лейкоцитів, триста тисяч тромбоцитів і п’ять мільйонів червоних кров’яних тілець – еритроцитів. Саме завдяки останнім клітинам кров людини – червона. Кров деяких комах – зелена. Такий незвичайний колір вона має через те, що в ній немає гемоглобіну – білка, в якому міститься залізо. Людський організм не може без нього обійтись. З кожним вдихом кров насичується киснем. За його постачання в кожну клітину організму відповідає гемоглобін. Він “магнітить” на себе кисень який, таким чином, “подорожує” по організму та відщеплюється там, де необхідно.

alt text

Кров людини не завжди однакового червоного кольору. За хвилину відтінок кожної краплини змінюється від багряного до темно-бордового. За це теж відповідають еритроцити. Пересуваючись по організму вони створюють своєрідний обмін з клітинами тканини. Через артерії вони постачають до органів кисень та поживні речовини. Віддаючи їх, кров захоплює вуглекислий газ та інші відходи. Щоб видалити їх з організму кров повинна пройти до вен через дуже тонкі капіляри.

Яскраво-червона кров віддає кисень та стає темно-бордовою. Так кров з артеріальної перетворюється у венозну, щоб потім пройти повз мікрокапіляри легень, очиститись та наповнитись корисними речовинами.

Джерело

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Кровопедія