ДонорUA Art Project
ДонорUA Art Project
Проєкт, в якому перетинаються соціальна сфера, волонтерство, дизайн та креатив.
«ДонорUA» постійно перебуває в пошуку нових форм популяризації донорства — сучасних, актуальних, суголосних інтересам і потребам людей. Ми хочемо зруйнувати стереотипи й упередження щодо донорства, показати, що це не страшно й не завжди про гнітючі лікарняні стіни.
3 роки поспіль ДонорUA об’єднував мистецтво і донорство заради життя. Складовими DonorUA Art Project став конкурс мистецьких робіт, за результатами якого в 2021 році було створено виставку «Донорство — це про життя», та серія акцій «Мистецтво донорства».
Виставка «Донорство — це про життя»
Мета проєкту — через актуальний візуальний контент донести сутність і важливість донорства крові, привернути увагу до цієї теми та змотивувати людей ставати донорами й рятувати життя.
Виставку було відкрито 2021 року у Всесвітній день донора — 14 червня, в торговельному центрі Victoria Gardens у Львові, а також продемонстровано на церемонії нагородження донорів DonorUA Awards у Києві.
У липні почалася всеукраїнська подорож — з Південного вокзалу столиці, де виставка тривала два тижні, вона рушила на захід України, де з нею познайомилися мешканці Івано-Франківська, Рівного, Луцька, Ужгорода, Чернівців. Новий 2022 рік виставка зустріла в Миколаєві, а 24 лютого у Дніпрі її, як усіх нас, застало повномасштабне вторгнення. Проте попри війну, влітку 2022 року турне було продовжено, і DONORUA ART Project побачив Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Вінницю, Кропивницький і Черкаси.
На жаль, з міркувань безпеки з маршруту довелося виключити Суми, Чернігів, Запоріжжя, Полтаву, Одесу та Харків. Однак після перемоги ми неодмінно все надолужимо і повернемося до цих міст із новими проєктами.
Акція «Мистецтво донорства»
Друга складова DonorUA Art Project — культурна ініціатива «Мистецтво донорства». Це виїзна донація в мистецькому супроводі на незвичній локації. Напередодні Міжнародного дня донора 14 червня 2021 року у Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького стартував пілотний івент. Загалом за час цієї ініціативи донори встигли здати кров ще у Житомирському обласному краєзнавчому музеї, Одеському музеї східного та західного мистецтва, музеї «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» у Дніпрі, а також у медіацентрі «Накипіло» в Харкові.
Крім музейних локацій, в Івано-Франківську та Чернівцях «Мистецтво донорства» перетнулось з виставкою в торгівельних центрах. Гості здавали кров і знайомилися з роботами художників під живу класичну музику.
Мета такого формату — показати, що донорство необов’язково передбачає лікарняну атмосферу, і може бути нормальною частиною дозвілля, причому дозвілля культурного.