Про донорство крові в Великобританії

4 травня 2017 р. 9:07

alt text

**Відзначаючи Всесвітній день донора крові (14 червня), Британський центр крові провів дослідження, яке показало, що респонденти частіше знають слова пісні «Bohemian Rhapsody» гурту Queen, ніж свою групу крові.

Всесвітній день донора крові є одним з шести офіційних Міжнародних днів здоров'я, санкціонованих Організацією Об'єднаних Націй та Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Його мета - привернути увагу щодо безоплатного донорства крові в усьому світі. Тільки 46% англійців, відповідно до статистики, знають свою групу крові, проте з більшою ймовірністю вони можуть пригадати:

 • мелодію пісні Queen «Bohemian Rhapsody» - 51%;
 • номер своєї кредитної картки в банку - 48%;
 • улюблений соус до чіпсів своєї другої половинки - 43%;
 • особистість батька Люка Скайуокера - 41%.

Результати дослідження були оприлюднені, щоб спонукати людей реєструватися в якості донорів крові. За статистикою, лише в Англії щоденна необхідна кількість донорів - 6 000. На даний момент, запаси крові можуть задовольнити лише пацієнтів в екстрених випадках. Завдання служби крові полягає в тому, щоб забезпечити достатній рівень запасу компонентів крові прозапас.

Один із трьох (34%) дорослих в Англії дізнається свою групу крові, коли вперше стає донором. Якщо говорити про молодь у віці 18-24, то статистика ще гірша - лише кожен четвертий є донором крові (24%). Проте 66% пам'ятають, що Зайн Малик був першою людиною, яка покинула One Direction, а 28% знають точний день народження своєї домашньої тварини.

Якщо порівняти міста, то найбільш обізнані в донорстві крові дорослі з Брайтона (57%), Лондона (53%) і Саутгемптона (50%). Маленькі ж міста, такі як Брістоль (37%), Лідс (36%), Плімут (35%) не можуть похвалитись навіть такою статистикою.

Під час Всесвітнього дня донора крові цього року на 120 000 донорів менше взяли участь у донорській акції, порівняно з минулим. Регулярне донорство віддіграє важливу роль у забезпеченні необхідних компонентів крові онкохворих пацієнтів, людей, які мають хворобу крові і тих, хто потребує хірургічних втручань.

В Англії Всесвітній день донора крові є початком Національного тижня крові (8-14 червня). Незважаючи на те, що для донорства не потрібно знати групу крові, Британський центр крові провів акцію «Дійнайтесь свою групу крові». Заходи по всій країні дають можливість визначити групу крові за допомогою простого тесту, а також зареєструватися і стати донором.

Джон Латам, заступник директора Британського центра крові, зазначив:

Ви можете врятувати або поліпшити умови життя, адже кожен раз, коли ви здаєте кров, ви рятуєте життя трьом особам всього за одну годину. Донорство крові - це та дивовижна річ, яку повинен зробити кожен.

Джерело: News: Is this the real life? Is this just fantasy?


Останні новини

 • 22 вересня 2017 р. 12:29
  Участь ДонорUA в інкубаційній програмі 1991 Open Data Incubator
  21 вересня відбулося завершення інкубаціної програми Open Data Challenge від 1991 Open Data Incubator у Мистецькому арсеналі. Для нас – це цілий етап розвитку ДонорUA. Ми свідомо стали на шлях відкрит...
 • 16 вересня 2017 р. 15:52
  Акція "Здай кров - врятуй життя" у Radisson Blu
  У суботу 16 вересня ДонорUA у партнерстві з мережею готелів Radisson Blu Hotel запрошували всіх бажаючих доєднатись до донорсткого руху. Всього кров здали 58 людей. Захід відбувся одразу в двох готеля...
 • 11 вересня 2017 р. 19:21
  У Дніпрі відбулася акція "Твоя кров рятівна"
  Напередодні Дня рятівника співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій традиційно відвідали станцію переливання та здали кров на потреби громадян. Понад 120 рятувальників з міст Дніпро, Крив...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2017 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions