Хільоз сироватки крові, або чому важливо дотримуватися дієти перед донацією

Детально про те, навіщо дотримуватися дієти перед донацією

Людям, які бажають здати кров, слід дотримуватися особливої дієти – нескладної, проте дуже важливої. Якщо знехтувати цим правилом, кров буде непридатною для донації. Її «псування» називають хільозом сироватки крові.

Хільоз – лабораторне поняття, яке характеризує зовнішній вигляд сироватки крові («молочна» чи хільозна через велику кількість мікрочастинок жиру).

Чому це погано?

Після поділу на компоненти «жирна» кров стає густою та білою, схожою на сметану. Хільозна сироватка не дає змогу виділити складники крові та провести необхідні аналізи. «Жирну» кров неприпустимо переливати реципієнтам.

Причини хільозу

Найпоширеніша причина – недотримання дієти перед донацією.

Згідно з правилами, не рекомендують уживати напередодні донації:

  • смажене;
  • гостре;
  • копчене;
  • молочні продукти;
  • яйця;
  • банани;
  • масло;
  • алкоголь.

Загалом перед донацією рекомендують мінімізувати споживання білків та жирів.

Окрім харчування, на якість крові можуть повпливати патологічні процеси та порушення обміну речовин із безконтрольним виділенням мікроелементів, а також захворювання печінки та нирок, що призводять до збільшення хільозної сироватки в крові. Ще одна з причин хільозу – велика кількість домішок у лімфі, викликаних порушеннями в роботі лімфатичної системи. За хільозу крові виявляють загальні симптоми, пов'язані з ожирінням, порушенням метаболізму та навантаженнями на печінку.

Наслідки хільозу крові

Хільоз не дозволяє провести точний аналіз крові та визначити стан організму людини. «Жирна кров» може бути як простим наслідком неправильного харчування напередодні донації, так і симптомом різних хвороб і порушень функціонування органів – визначити це не вдасться. Наслідками станів, що супроводжуються хільозом, можуть бути захворювання серцево-судинної (гіпертонія, стенокардія, атеросклероз) опорно-рухової (артрит, подагра, поліартрит), лімфатичної систем та щитоподібної залози, порушення обміну холестерину та згортання крові.

Що робити?

У першу чергу за виявлення хільозу варто повторно здати аналіз крові, дотримуючися вищеперелічених рекомендацій перед цією процедурою.

Якщо хільоз підтвердили, слід звернутися до лікаря.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія