Про донорство крові в Іспанії

3 червня 2017 р. 21:19

alt text

Як організовано донорство крові в країні?

В Іспанії функціонує 17 регіональних центрів для переливання крові, кожен з яких має автономне управління в рамках свого центру. Проте вони всі взаємодіють в одній системі, забезпечуючи вчасно допомогу для всіх громадян, резидентів і туристів Іспанії за рахунок 100% добровільного і безоплатного донорства крові.

Координацію та гарантію безпеки крові забезпечує Міністерство охорони здоров'я Іспанії за допомогою спеціального Комітету з питань охорони здоров'я громадян. Також в країні функціонує Науковий комітет з питань безпеки крові, до складу якого входять шість членів із наукових товариств, котрі працюють в регіональних центрах крові або у відділеннях трансфузіології при лікарнях. Цей комітет вносить пропозиції до органів влади з питань безпеки донорської крові та публікує свої власні дослідження, звіти і рекомендації щодо організації цього процесу.

Таким чином, служба крові Іспанії налічує 24 пункти забору крові по всій країні, котрі мають ліцензію від 17 регіональних центрів переливання крові.

alt text

Організаційна схема донорства крові в Іспанії

Хто займається забором, розподілом та логістикою компонентів крові регіонами?

Центри переливання крові кожного регіону Іспанії самостійно збирають, транспортують і розподіляють кров необхідну для державних і приватних лікарень в межах регіону. Центр переливання крові Галіції (станом на 2008 рік майже 3 млн населення, прим. редактора), забезпечує в режимі 24/7 всі заклади охорони здоров'я в автономній області компонентами донорської крові. Кожен день задіяно десять кровомобілів до роботи на території автономії Галіції для забору крові. Далі зібрана кров відправляється в Центр переливання крові для обробки, тестування і зберігання. Аферезний метод застосовують для забору компонентів крові у стаціонарних відділеннях при лікарнях. (Аферез - спеціальний метод забору компонентів крові, котрий дозволяє виділяти необхідний компонент крові, а решта крові із спеціальним розчином повертається донору).

Кожний день, 35 приватних і державних лікарень звертаються за необхідними компонентами крові, щоб впоратися з надзвичайними ситуаціями та провести планові операції. Завдяки рішенню Міністерства охорони здоров'я щодо централізації системи крові, пацієнти отримують компоненти крові високої якості, адже заготівля донорських компонентів крові відбувається у відповідності до необхідних вимог та стандартів Європейського Союзу. У 1998 році Центр переливання крові Галіції отримав міжнародний сертифікат ISO 9002 і підтвердив його ще раз в 2008 році.

Хто відповідає за закупівлю контейнерів (гемаконів) для забору крові?

Кожен регіональний центр переливання крові відповідає за закупівлю гемаконів.

Яка кількість трансфузій (переливань) зроблено за рік?

У Кастилії і Леоні, близько 90 000 переливань крові проводиться на рік. Центр переливання Іспанського Червоного Хреста в Мадриді збирає приблизно 6 000 доз тромбоцитів і 10 000 доз плазми крові кожного року.

Джерело: Monitoring of blood transfusion operations in EU-countries


Останні новини

 • 17 лютого 2018 р. 10:26
  Врятувати життя на День всіх закоханих
  Любов можна демонструвати не лише квітами та шоколадом. ДонорUA та Американьска торгова палата довели це справою. 13 лютого в Американській торговій палаті пройшов день донора, присвячений Дню всіх за...
 • 22 січня 2018 р. 19:41
  "Донорство – дуже проста річ, яку може зробити кожен"
  Останній герой серії матеріалів про донорів тромбоцитів на Charitum — 39-річний Олександр Жигінас, позаштатний радник в Міністерстві охорони здоров’я, проектний менеджер з реформи охорони здоров’я в О...
 • 24 грудня 2017 р. 11:01
  Півсотні одеситів здали кров на Святого Миколая
  19 грудня волонтери ДонорUA.Одеса провели акцію “Найкращий подарунок — життя”. 54 донори здали кров під час заходу. Ініціативу підтримали представники поліції. Після здачі донорів пригощали печивом, с...

Коментарі

Бажаєте допомогти?

Для того, щоб дізнатись, як допомогти проекту, перейдіть на цю сторінку.

Фейсбук

2014-2018 © ВМГО "Асоціація молодих донорів України"
Проект розроблено компанією DevRain Solutions