ДонорUA допоміг 3000+ реципієнтам знайти донорів крові. Стань патроном ДонорUA та допоможи врятувати ще більше життів разом з нами!
Підтримати ДонорUA на Patreon

Що варто та не варто їсти перед здачею крові?

Подобається те, що ми робимо? Стань другом і меценатом проекту ДонорUA. Підтримати!

Неправильне харчування впливає на якість крові, тому це – протипоказання до донорства. Стосується не тільки відмови від алкоголю. Донори повинні щодня отримувати певну кількість білків, жирів, заліза, мінеральних солей, а також достатньо пити рідину. Калорійність раціону відіграє чималу роль. Стежити за своїм харчуванням необхідно не напередодні процедури донації крові, а постійно.

Важливо! Дотримання рекомендацій щодо здорового харчування обов'язкове! Найменші порушення в дієті можуть призвести до серйозної зміни якості крові та компонентів крові. Від цього залежатиме якість наданої хворому допомоги! Результатом порушення донорської дієти може стати не просто зміна аналізу крові (від стандартних, а інколи, незрозумілих для більшості з нас показників), а й життя іншої людини!

Що не рекомендують їсти перед здачею крові?

Склад раціону, уживання алкоголю чи ліків можуть уплинути на певні показники крові, тому радимо відмовитися від нижченаведеного списку продуктів або препаратів.

Копчена, гостра та смажена їжа з численними спеціями – табу мінімум упродовж 48 годин перед донацією.

Соління також заборонені.

Молочні продукти, у тому числі йогурти, сир, вершки, масло, а також яйця. Уживання навіть невеликої кількості жирів, тваринних білків упливає на склад і якість крові, заважає її розподілу на компоненти. Також через мікрочастинки жиру сироватка крові стає надто густою, в'язкою, набуває каламутного вигляду. Це називають хільозом плазми.

Горіхи, фініки та банани заборонені з тієї ж причини.

Буряк рекомендують не вживати впродовж 48 годин перед здачею крові.

Чорницю – припинити їсти за 72 години до забору крові.

Ковбасні вироби – сосиска, ковбаса, балик, шинка та інше.

Чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади містять безліч шкідливих синтетичних речовин, які допомагають продуктам довгий час зберігати смак, колір і свіжість (якої в них бути не може, адже це – штучна їжа).

Солодкі магазинні напої містять шкідливі барвники.

Алкоголь, енергетичні напої. Про вживання таких рідин донору слід забути назавжди, але, якщо випили, то слід утримайтеся від здачі крові в найближчі 48 годин.

Лікарські засоби не вживати впродовж останніх 72-х годин.

Куріння – ворог здоров'я не тільки донора, а й пацієнта, який отримує таку кров. У день здачі крові від сигарет доведеться відмовитися. Дихати тютюновим димом також заборонено мінімум півтори години до процедури.

Що рекомендують їсти перед здачею крові?

Перелік рекомендованих продуктів набагато менший, але корисніший для здоров'я донора.

Порція напою обов'язкова безпосередньо перед процедурою здачі крові з метою запобігання розвитку гіповолемічної реакції організму через різку зміну артеріального тиску. Рекомендують випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів.

Легкий сніданок повинен бути за 2-3 години до здачі крові. У день донації, щоб уникнути непритомності та слабкості, варто перекусити вареними крупами на воді чи макаронними виробами без додавання вершкового масла. Також можна їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), вівсяне печиво.

Пропарена риба та відварене м'ясо нежирних сортів.

Також можете глянути коротке відео:

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Кровопедія