Визначити рак за аналізом крові: міф чи реальність?

Вчені працюють над новим тестом на онкологію. Діагностика виявляє рак легенів, яєчників, молочної залози або кишечника у 62% випадків. Для аналізу науковці використовують ДНК крові.

alt text

Вчені з онкологічного центру Кіммеля працюють над новим видом діагностики раку, повідомляє Medical Xpress. Точність тесту складає 62%: він виявив рак у 86 із 138 пацієнтів. Тест не дає хибнопозитивних результатів і діагностує ранні стадії раку легенів, молочної залози, яєчників, товстого кишечника та прямої кишки. За даними Cancer Today, на ці види раку хворіють понад 5 млн людей у світі. Це 42% від усіх онкохворих.

Як працює тест

Тест базується на аналізі ДНК крові. Наука знає 58 видів мутацій ДНК, що спричиняють рак. Тест чутливий до цих мутацій і не реагує на інші змінені ДНК. Щоб перевірити чутливість діагностики, тест пройшли 44 здорових волонтери — жодного хибнопозитивного результату. За прогнозами головного дослідника доктора Віктора Валкулеску, можливий один хибнопозитивний результат на 3,5 млн тестувань.

Чому важлива рання діагностика раку

Рання діагностика — умова ефективного лікування раку. Головний дослідник доктор Віктор Велкулеску зазначає: «Якщо ми зможемо діагностувати ці види раку на ранньому етапі, ми рятуватимемо від смерті мільйон людей кожного року».

«Тест все ще потребує доопрацювань, але це величезний крок вперед» — вважає доктор Лен Ліхтенфельд, заступник головного лікаря Американського онкологічного товариства. Діагностика не з'явиться у лікарнях найближчим часом, проте є підстави вважати, що ми станемо свідками її впровадження.

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Кровопедія