Кому потрібна донорська кров?

Щоби забезпечити потребу в крові, на 1000 жителів має бути 40 донорів. Зараз ці показники на пострадянському просторі сягають менше як 20 осіб із тисячі. Якщо донорської крові не вистачає, то переносять операції, умирають постраждалі в катастрофах, за важких пологів мами втрачають кров, онкохворі не можуть пройти курси терапії тощо. Здаючи кров, донори надають цим людям шанси на життя.

Вагітні

За важких пологів можна втратити багато крові, й існує ризик летального результату. Регулярне донорство забезпечує екстрену допомогу молодим мамам і новонародженим. Донорська кров рятує відразу два життя.

Онкохворі

Кожен рік в Україні та суміжних державах виявляють понад 500 000 випадків онкозахворювань. Хворим загрожують недокрів’я, кровотечі та крововиливи. Переливання крові для онкохворих не разова процедура, а частина терапії. Кров та компоненти крові потрібні цим людям регулярно, і тільки завдяки донорам можливо їх урятувати.

Пацієнти під час операцій

Щорічно тільки в Україні проводять понад 1 000 000 медичних операцій. У разі сильних кровотеч лікарням завжди потрібні запаси. Іноді, щоби врятувати пацієнта, необхідні літри крові, тому без донорів порятунок неможливий.

Постраждалі у катастрофах

На дорогах щороку гине близько 1,2 млн людей. Частина з них могла би залишитися живою, якби отримала донорську кров. За надзвичайних ситуацій, коли одночасно страждає багато людей, критично важливо, щоби запаси крові в регіоні змогли покрити такі витрати. Тільки регулярне донорство дозволяє рятувати людей, постраждалих у катастрофах.

Джерело: Київський міський центр крові

Поділитись:

Підпишись на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх новин та активностей:

Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Кровопедія