ДонорUA допоміг 3000+ реципієнтам знайти донорів крові. Стань патроном ДонорUA та допоможи врятувати ще більше життів разом з нами!
Підтримати ДонорUA на Patreon

Переливання крові

Подобається те, що ми робимо? Стань другом і меценатом проекту ДонорUA. Підтримати!

Вираз «переливання крові» кілька останніх десятиріч використовують лише за звичкою. Замість цільної крові, сьогодні використовують її окремі компоненти. Річ у тім, що зберігати цільну кров неможливо. З першої ж мілісекунди, як вона виходить з вени, в ній відбуваються незворотні зміни. Тромбоцити починають злипатись між собою, лейкоцити - виділяти активні речовини, бо вони реагують на нове середовище.

Плазму в Україні можна зберігати протягом 3-х років. Перед тим як вона потрапить в банк крові – її заморожують. За час зберігання, і плазма і клітини крові проходять перевірку на наявність вірусів. Тільки після цього компоненти крові можна використовувати для переливання. Карантин для плазми закінчується через шість місяців, адже деякі інфекції можуть проявити себе тільки через певний час. Зараз по всьому світу вчені працюють над винайденням штучної крові, яку можна довго зберігати, та переливати людям з будь-якою групою крові та резус-фактором. Вже існує синтетична кров.

alt text

Проте, на відміну від живої крові, штучна кров може виконувати лише одну функцію – транспорт кисню.

Джерело

Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Кровопедія