Вчені розробили метод швидкої регенерації клітин крові після опромінення

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили метод швидкої регенерації клітин крові після опромінення.

alt text

Він полягає у стимуляції мезенхімальних стовбурових клітин для вироблення факторів росту, що допоможуть пошкодженим елементам трансформуватися в повноцінні клітини крові.

Мезенхімальні стовбурові клітини виробляються у всьому організмі людини і можуть перетворюватися в різні тканини, включаючи кістки, хрящі, м'язи і жири. Вони також можуть виробляти білки, які допомагають іншим типам стовбурових клітин перетворитися на повноцінні клітини.

Експеримент на мишах показав, що клітини, вирощені на матеріалах з механічними властивостями, найбільш схожими з умовами кісткового мозку, дали найбільшу кількість факторів, необхідних для того, щоб сформувати нові повноцінні кров'яні клітини тварин.

«Процес схожий на те, ніби ви намагаєтеся вирощувати рослину. Мезенхімальні стовбурові клітини сприяють поліпшенню ґрунту, на основі якого оригінальні клітини можуть почати розмножуватися і перетворюватися в ті клітини крові, які необхідні для виживання організму», - говорить Крістін Ван Вліет, професор біоінженерії та очільник дослідження.

Таким чином вчені з’ясували, що змінивши культурне середовище, в тому числі механічне, мезенхімальні стовбурові клітини можуть використовуватися для боротьби й з іншими захворюваннями. Наприклад, хворобою Паркінсона, ревматоїдним артритом та іншими.

Підтримати ДонорUA

Стань другом ДонорUA

Підтримай популяризацію безоплатного та добровільного донорства крові в Україні

Допомогти
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Кровопедія